Pożyteczny i wygrany sparing piłkarzy Broni z drugoligowcem

Zawodnicy trzecioligowej Broni Radom rozegrali grę kontrolną z występującą o klasę wyżej Wisłą Puławy. Test wypadł po myśli radomian, którzy pokonali 1:0 przeciwnika na jego boisku.

Mimo, że było to spotkanie towarzyskie to niewątpliwie dla jednego i drugiego zespołu mecz miał duże znaczenie. Wiślacy (występują w II lidze) reklamowali ten sparing jako sprawdzian generalny przed wyjazdem na pojedynek Pucharu Polski z KKS -em Kalisz. Z kolei Tomasz Dziubiński, trener trzecioligowych Broniarzy, mógł na tle mocnego rywala przyjrzeć się postawie nowobudowanej przez siebie drużyny. Od pierwszych minut w barwach Broni zagrali testowani Mateusz Mianowany i Mateusz Dziubek (obaj Granat Skarżysko Kamienna) oraz Krzysztof Suchecki (Polonia Łaziska Górne). Trzech kolejnych zawodników: Paweł Młodziski, Dawid Sala i Jan Kowalski są już jedną nogą w Broni. Zaakceptowali umowy z radomianami i czwartek 16 lipca mają podpisać kontrakty. Tymczasem przed przerwą, a zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy radomscy trzecioligowcy zaskoczyli wyżej notowanego przeciwnika. Nie dość, że po podaniu obrońcy Dawida Sali, ofensywny Mateusz Dziubek wcelował do siatki puławian, to jeszcze przyjezdni mieli co najmniej dwie okazje do podwyższenia prowadzenia. Tym razem jednak Dziubek trafił w poprzeczkę, zaś Dominik Leśniewski minimalnie chybił z woleja.

Po przerwie trener Dziubiński tasował składem, a mimo to jego podopieczni nie ustępowali drugoligowcowi. Radomianie umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki, a kiedy nadarzała się okazja kontrowali. Po jednym z szybkich ataków bliski szczęścia był Piotr Nowosielski, ale będąc przed bramkarzem ostatecznie nie opanował piłki.

Wisła Puławy - Broń Radom 0:1 (0:1). Bramka: Dziubek (30.)

Broń: Młodziński - Sala, Ankurowski (Dobosz), Skórnicki, Suchecki, Leśniewski (Więcek), Mianowany, Wicik (Nowosielski), Kowalski (Jakubczyk), Bouchniba (Sałek), Dziubek.