Kontuzje w Lechu Poznań. Karol Linetty naciągnął mięsień, Dawid Kownacki ma zakaz ruchu

Dwaj kontuzjowani w meczu z FK Sarajevo piłkarze Lecha Poznań przeszli badania po powrocie do Poznania. O ile w wypadku Karola Linettego wieści są lepsze, niż można było zakładać, o tyle Dawid Kownacki ucierpiał bardziej, niż się zdawało

Karol Linetty i Dawid Kownacki opuścili boisko w Sarajewie jeszcze przed przerwą. Pierwszy trzymał się za bolące udo, co bardzo zaniepokoiło kibiców. Mogło bowiem oznaczać zerwanie mięśnia i wiele tygodni przerwy, a przecież Karol Linetty jest absolutnie kluczowym piłkarzem dla poznańskiego Lecha. Fani Lecha z olbrzymim niepokojem czekali zatem na wieści o zdrowiu piłkarza, bez którego trudno sobie wyobrazić skuteczną walkę Kolejorza o Ligę Mistrzów w ewentualnych kolejnych dwóch rundach. Już od rana w środę nie ustawały pytania o zdrowie Karola Linettego.

Piłkarz przeszedł badania w poznańskiej klinice Rehasport po powrocie zespołu z Sarajewa. Badanie wykazało, że nie doszło do zerwania mięśnia. Oto treść diagnozy lekarskiej dr. Andrzeja Pydy: "Karol Linetty ma naciągnięty mięsień dwugłowy uda, ale na szczęście jego struktura nie została naruszona. Przed nim co najmniej kilkudniowa rehabilitacja. Trudno określić czas powrotu do pełnej dyspozycji. Kolejne badania kontrolne w poniedziałek".

To oznacza, że piłkarz na pewno nie wystąpi w meczach z Pogonią Szczecin i FK Sarajevo (22 lipca). Karol Linetty nie po raz pierwszy odnosi kontuzję, która eliminuje go z gry. Dopiero niedawno doszedł do pełnej dyspozycji po urazie stawu skokowego ze stycznia. W swej karierze miał już pęknięte żebro i kilka innych kontuzji.

Natomiast Dawid Kownacki opuścił boisko po ciężkim zderzeniu głowami z rywalem z FK Sarajevo. Opuścił je zamroczony, zataczając się, było podejrzenie, że stracił na chwilę przytomność. Przeciwnik kończył mecz w opatrunku, cały pokrwawiony. Podejrzenie wstrząśnienia mózgu u młodego lechity potwierdziło się. Na dodatek trzeba pamiętać, że to drugi taki uraz tego piłkarza w krótkim czasie - we wrześniu zeszłego roku także miał wstrząśnienie mózgu, którego doznał w meczu z Jagiellonią Białystok .

- Wstrząśnień mózgu nie dzieliłbym na silniejsze i słabsze, każde jest poważne i wymaga odpoczynku - mówi dr Andrzej Pyda. - Dawid Kownacki będzie konsultowany neurologicznie, gdyż dwa takie wstrząśnienia w ciągu roku to faktycznie urazy, na które trzeba uważać. Zalecamy mu odpoczynek i unikanie zbędnego ruchu, tak aby w przyszłości nie dokuczały mu bóle głowy czy migreny.

Zobacz wideo

Kto z Lecha w Twoich składzie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.