Night Power 2015 w Olsztynie: Tysiące koni pod maską

- Organizowałem wyścigi także w innych miastach, ale to właśnie w Olsztynie jest szczególne zainteresowanie - mówi Łukasz Wierciński, zapraszając na sobotnią imprezę na lotnisku Dajtki.

Kibice będą mieli okazję zobaczyć auta o zawrotnej mocy, które prędkość 100 km na godz. osiągają w niespełna 5 sekund. Pod względem koni mechanicznych (6 tys.) bezapelacyjnym liderem będzie jednak Jet Car. Zainstalowano w nim olbrzymi silnik odrzutowy, który pozwala rozpędzić się do 400 km na godz.

Rozmowa z Łukaszem Wiercińskim

Waldemar Bargiel: Jet Car można od wtorku podziwiać w Galerii Warmińskiej.

Łukasz Wierciński, organizator Night Power 2015: Wiele osób podchodzi do tej maszyny i robi sobie z nią zdjęcia. Zaraz przy wystawie aut jest nasze stoisko, gdzie można kupić bilety na sobotnie wyścigi, a także ubrania z logo Night Power. Tam można też uzyskać wszystkie informacje, jak chociażby dotyczące dojazdu na miejsce imprezy. Wcześniej jednak, bo w piątek o godz. 19 odbędzie się [na ul. Tuwima] specjalny pokaz z Jet Carem w roli głównej.

Na trasie zobaczymy go jednak dopiero podczas Night Power 2015.

- Tak, Jet Car przejedzie po pasie lotniska cztery razy [godz. 11, 13, 15, 17]. Przypomnę przy okazji, że w piątek po godz. 22 zakończy się licytacja drugiego z dwóch biletów uprawniających do przejazdu tym pojazdem w roli pasażera. Pierwszy z nich sprzedaliśmy za 710 zł, a w przypadku drugiego cena oscyluje już w okolicach 400 zł. Link do aukcji jest na stronie Nightpower.pl.

Samochody których słynnych marek wystartują w wyścigu na 1/4 mili?

- Są to m.in. lamborghini gallardo, chevrolet corvette, porsche 911, a także dwa wyścigowe auta marki Lexus. Każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Na jakie atrakcje mogą liczyć fani czterech kółek?

- Będą to wspomniane widowiskowe wyścigi na dystansie 1/4 mili, które potrwają od godz. 10 do 18. Zorganizujemy tzw. strefę DD Audio. Można tam będzie zobaczyć "najgłośniejsze auta" z imponującą obudową akustyczną. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy strefę zabaw z trampolinami oraz torem dla zdalnie sterowanych samochodów. Te atrakcje będą wliczone w cenę biletu. Nie zapominajmy również o bogatym cateringu oraz wielu wystawcach prezentujących samochody i gadżety motoryzacyjne.

Ilu zawodników wystartuje w Night Power 2015?

- Mamy 80 miejsc i tylu właśnie będzie uczestników z całej Polski. Wraz z nimi przyjadą ich kibice, więc możemy śmiało spodziewać się imprezy dla kilkunastu tysięcy osób. Dla nas to woda na młyn. Organizowałem wyścigi w kilku polskich miastach i wiem, że zawodom w Olsztynie towarzyszy szczególne zainteresowanie.

Program imprezy:

18 lipca, lotnisko Dajtki: otwarcie bram dla zawodników (godz. 7.30), otwarcie bram dla kibiców (godz. 9), start imprezy (godz. 10), 1. pokaz Jet Car Show (godz. 11), wyścigi na 1/4 mili (godz. 11.30), 2. pokaz Jet Car Show (godz. 13), wyścigi na 1/4 mili (godz. 13.30), 3. pokaz Jet Car Show (godz. 15), wyścigi na 1/4 mili (godz. 15.30), 4. pokaz Jet Car Show (godz. 17), wyścigi na 1/4 mili (godz. 17.30), zakończenie imprezy oraz wręczenie nagród (godz. 18).

Bilety:

- ulgowe (dzieci od 6 do 12 lat) kosztują 10 zł, a za zwykły zapłacimy 20 zł. Miejsca na trybunie VIP - 65 zł. Oprócz stoiska w Galerii Warmińskiej wejściówki sprzedaje: Pizzeria Da Grasso (ul. Dąbrowszczaków 2), Serwis Opon Wiatr (ul. Pstrowskiego 16) oraz firma komputerowa Bajt (ul. Kościuszki 8).

Więcej o: