Śląsk Wrocław - IFK Goeteborg. Paweł Barylski: Czwartkowy rywal lepszy niż Helsingborg trzy lata temu

Jesteśmy optymistami przed zbliżającym się dwumeczem. Do kolejnej rundy podchodzimy bowiem wzmocnieni - mówi drugi trener Śląska Paweł Barylski przed meczem z IFK Goeteborg w ramach II rundy eliminacji do Ligi Europy.

Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

W czwartek o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Śląsk podejmie szwedzki IFK Goeteborg w ramach II rundy eliminacji do Ligi Europy.

Na przedmeczowej konferencji z dziennikarzami spotkali się drugi trener Śląska Paweł Barylski i ostatni nabytek wrocławskiej drużyny Kamil Biliński.

Barylski przyznał, że do spotkania drużyna Śląska podchodzi z optymizmem, ale i szacunkiem: - To zespół dużo lepszy niż nasz poprzedni rywal NK Celje. Drużyna z Goeteborga jest doskonale zbilansowana. Szwedzi grają standardowym systemem z dwójką napastników. Ich największym atutem są kontrataki. Mimo to podchodzimy do spotkania z wiarą. Przystępujemy do kolejnej rundy wzmocnieni. Kamil Biliński, Marcel Gecov i Adam Kokoszka bardzo powiększają wachlarz naszych możliwości - mówił asystent trenera Pawłowskiego.

I dodał: - Moim zdaniem IFK Goeteborg to zespół lepszy od Helsingborga, z którym Śląsk mierzył się trzy lata temu w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Pytany o najgroźniejszego piłkarza, rywal przyznał: - Wiemy, że Lasse Vibe to świetny napastnik, ale nie zamierzamy skupiać uwagi tylko na jednym zawodniku. To mogłoby się źle dla nas skończyć.

Patent na szwedzkie drużyny zdaje się mieć nowy napastnik Śląska Kamil Biliński. Popularny "Bila" jeszcze jako zawodnik Dinama Bukareszt dwukrotnie mierzył się w sparingach z drużynami ze Szwecji: - Rok temu grałem w sparingach z IFK Goeteborg i Elfsborgiem. W obu spotkaniach strzeliłem po bramce. Widocznie mam sposób na Szwedów. Oby i tym razem było podobnie - mówił z uśmiechem nowy napastnik Śląska.

Mecz Śląsk - IFK Goeteborg w czwartek o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.