Liga Światowa. Pięciu siatkarzy Asseco Resovii powalczy o milion

Dziś w Rio de Janeiro rusza turniej Final Six Ligi Światowej. Przez pięć dni w Brazylii zagra sześć najlepszych reprezentacji świata, a w nich pięciu siatkarzy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W Rio oprócz gospodarzy zaprezentują się też Polacy, Amerykanie, Serbowie i Włosi, a także najlepsza drużyna drugiej dywizji Ligi Światowej, czyli Francuzi. Ci ostatni zmierzą się w grupie z Brazylią i USA, Polacy zagrają z Serbią i Włochami. A walczyć jest o co, bo oprócz zwycięstwa, najlepszy zespół zgarnie milion dolarów nagrody.

Swoich siatkarzy w Brazylii będzie miała też Asseco Resovia i to aż pięciu. W reprezentacji Polski grać będą Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek, w barwach USA Thomas Jaeschke, w ekipie Francji Julien Lyneel. Francuzi rozgrywki rozpoczną już dziś, Polacy i Amerykanie w czwartek. Spotkanie Jaeschke z Lyneelem zaplanowano na piątek.

W sobotę odbędą się półfinały, a w niedzielę mecze o konkretne miejsca. Do półfinałów awansują dwie najlepsze ekipy z każdej z dwóch grup.

Do tej pory Polacy tylko raz wygrali Ligę Światową, a było to w 2012 roku. W tym sezonie awansowali do Final Six dystansując Iran i Rosję, a przegrywając w grupie tylko z USA. Z drugiej grupy awansowały reprezentacje Brazylii, Włoch i Serbii, które wyprzedziły najsłabszą Australię.

Terminarz Final Six:

Środa: Brazylia - Francja (godz. 19.05), Serbia - Włochy (godz. 21.05)

Czwartek: Brazylia - USA (godz. 19.05), Polska - Włochy (godz. 21.05)

Piątek: USA - Francja (godz. 19.05), Polska - Serbia (godz. 21.05)

Sobota: Półfinały (godz. 15 i 17.05)

Niedziela: Mecz o 3. miejsce (godz. 14.30), finał (godz. 16.10).

Dream team w Asseco Resovii? Oto skład mistrzów Polski [FOTO]

 

Asseco ResoviaAsseco Resovia PATRYK OGORZAŁEK

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: