Sukces Bydgoszczy. Będzie Euro do lat 21

Zarząd PZPN zarekomendował UEFA Bydgoszcz jako jedno z siedmiu miast, w których odbędzie się w 2017 roku piłkarskie Euro do lat 21. Gospodarzami tej imprezy będą także Gdynia, Lublin, Kielce, Tychy, Kraków i Warszawa.

Euro do lat 21 to druga po seniorskich mistrzostwach Europy impreza dla reprezentacji w hierarchii UEFA. O tym, że Bydgoszcz jest jednym z poważnych kandydatów, informowaliśmy już jesienią ub. roku. Wczoraj zarząd PZPN ostatecznie zdecydował, że mecze jednej z trzech grup eliminacyjnych odbędą się na stadionie Zawiszy. Impreza rozpoczyna się 16 czerwca, a finał zostanie rozegrany 30 czerwca na obiekcie warszawskiej Legii, podobnie zresztą jak mecz otwarcia i jeden z półfinałów. - Mieliśmy pewne trudności z rekomendacją stadionu Legii, ponieważ UEFA chce, aby stadiony były zapełnione i głównym kryterium obiektów jest objętość 7-15 tys. - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek po wtorkowym posiedzeniu zarządu.

Bydgoszcz, ze stadionem także trochę większym niż oczekiwania UEFA, podzieli się według naszych informacji sześcioma meczami jednej z grup z Gdynią.

W Polsce po raz pierwszy zagra 12 drużyn. Do tej pory było ich osiem.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.