Widzew będzie trenował na SMS. Umowa do końca lipca

Szefowie Reaktywacji Tradycji Sportowych porozumieli się z działaczami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w sprawie wynajmu boiska przy ul. Milionowej

Umowa została już podpisana, ale na razie tylko do końca lipca. Nie wiadomo więc na pewno, gdzie Widzew będzie rozgrywał swoje mecze w czwartej lidze. Wolą wszystkich stron - Widzewa, SMS, miasta i ŁZPN - jest jednak to, by nowa drużyna grała przy ul. Milionowej.

- Podpisaliśmy umowę do końca miesiąca, by piłkarze Widzewa mieli gdzie trenować - mówi łódź.sport.pl Janusz Matusiak, dyrektor SMS. - Z przedstawicielami klubu i miasta spisaliśmy też notatkę, że w najbliższym czasie dojdzie do przeglądu obiektu przez policję i straż pożarną. Potrzeba wytycznych, co trzeba zrobić, by można było tutaj bezpiecznie organizować mecze ligowe. Wtedy miasto będzie mogło przygotować harmonogram prac i poszukać pieniędzy na przystosowanie stadionu.

Matusiak dodaje, że z przedstawicielami Widzewa rozmawiało się bardzo dobrze. - Widzieliśmy bardzo dużą wolę miasta, by pomóc klubowi. Ale widzieliśmy też determinację szefów Widzewa. To, że bardzo im zależało, by trenować u nas. Mają tu zresztą najlepszą infrastrukturę - mówi. - Mamy przeświadczenie, że to naprawdę będzie odbudowa klubu, a nie tylko udawanie. Przyjemnie się z tymi ludźmi rozmawiało. W przeszłości z Widzewem wiadomo, jak było...

Pierwszy trening drużyny trenera Witolda Obarka na SMS zaplanowano na środę na godz. 18. Właściciele obiektu informują, że na jego terenie nie będzie można zaparkować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.