Lenka Dürr nową siatkarką Impelu Wrocław

Nową zawodniczką Impelu Wrocław została została reprezentantka Niemiec, Lenka Dürr.

Poważna kontuzja Agaty Sawickiej, której nabawiła się podczas finałowego meczu Igrzysk Europejskich, zmusiła szefów Impelu Wrocław do znalezienia zastępstwa dla wrocławskiej libero. Lenka Dürr ostatni sezon spędziła w Azeryol Baku. Tutaj miała kontynuować klubową karierę, ale gdy pojawiła się opcja gry w Impelu Wrocław. Dlatego postanowiła zmienić klub jeszcze przed startem kolejnego sezonu.

Siatkarka w swojej klubowej kolekcji ma dwa złote i jeden srebrny medal mistrzostw Niemiec zdobyte z drużyną Rote Raben Vilsbiburg.

Dürr to także reprezentantka Niemiec. Dwukrotnie - w 2011 i 2013 roku zdobyła z kadrą swojego kraju wicemistrzostwo Europy. Na swoim koncie ma również brązowy medal World Grand Prix z 2009 roku oraz zwycięstwo w Lidze Europejskiej w 2013 r.

W obecnym sezonie reprezentacyjnym Lenka Dürr ponownie jest jednym z ważnych ogniw reprezentacji Niemiec. We Wrocławiu pojawi się po Mistrzostwach Europy, które zakończą się na początku października.

- W sytuacji, w której dowiedzieliśmy się o groźnej kontuzji Agaty Sawickiej, musieliśmy podjąć natychmiastowe działania i wzmocnić się pozyskując wartościową libero. Wierzę, że Lenka Dürr, jako wieloletnia reprezentantka Niemiec, wniesie do Impela odpowiednią jakość sportową - mówi Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

Więcej o: