Martyna i Klaudia odpaliły rakiety i nie dały rywalkom szans

Tenisistki GKT Nafta Zielona Góra odegrały główne role w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, który odbył się na zielonogórskich kortach. W grze pojedynczej najwyżej rozstawione Martyna Kubka i Klaudia Wybudowska bez żadnych problemów znalazły się w finale.

W decydującym meczu, prezentując bardzo skuteczną grę, nadspodziewanie łatwo wygrała Martyna, pokonując Klaudię 6:1, 6:0.

W grze podwójnej zielonogórski debel zgodnie z przewidywaniami sięgnął po zwycięstwo, choć mecz finałowy nie należał do łatwych. Para Zosia Sołkiewicz (AZS Poznań) i Anna Liza Kus (Legia Warszawa) zagrały bardzo dobry mecz i uległy po zaciętym boju zawodniczkom GKT Nafta 6:1, 3:6, 5:10.

Później Martyna Kubka potwierdziła swoją klasę w kolejnym turnieju, który odbył się w Opolu. Tak jak w Zielonej Górze wszystkie gry singlowe rozstrzygała w ekspresowym tempie, a w meczu finałowym w 43 minuty pokonała Magdalenę Hędrzak (KS Górnik Bytom) 6:0, 6:1.

W finale gry podwójnej Martyna w parze z Zosią Sołkiewicz pokonały debel Aleksandra Jeleń i Zuzanna Szczepańska 6:3, 6:3. Teraz przed Martyną prawie trzy tygodnie ciężkich treningów, a później druga część sezonu letniego i kilka turniejów Tennis Europe oraz indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski.

Więcej o: