Śląsk i MPK Wrocław zachęcają do zdrowego stylu życia

Śląsk Wrocław i MPK w poniedziałek wystartowały ze wspólną akcją ?Poruszaj się z nami?. Kampania ma propagować zdrowy styl życia.

Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

W poniedziałek o godz. 13.30 na torze bocznym między Halą Stulecia a wrocławskim zoo zatrzymał się tramwaj akcji "Poruszaj się z nami" z trójką piłkarzy Śląska: Krzysztofem Ostrowskim, Kamilem Dankowskim i Krzysztofem Danielewiczem. Zawodnicy zachęcali do aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.

- Chcemy wszystkich mieszkańców Wrocławia zachęcać do zdrowego stylu życia, dzielić się naszymi przemyśleniami i doświadczeniami na ten temat. Cieszy nas, że przede wszystkim chcą to robić piłkarze Śląska Wrocław, którzy tak ochoczo zjawili się dzisiaj na inauguracji tej akcji - tłumaczy rzecznik prasowy Śląska Michał Mazur.

W ramach kampanii społecznej w pojazdach MPK Wrocław pojawią się specjalne filmy, w których zawodnicy WKS-u zachęcają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do przyjęcia zdrowego stylu życia. Główną atrakcją kampanii, skierowaną do najmłodszych, jest jednak konkurs "Zbierz drużynę". Uczestnik konkursu będzie musiał wytropić sportowców, zrobić im zdjęcia, a następnie stworzyć z nich elektroniczny album, w którym jednocześnie zamieści swoją fotografię, przedstawiającą sposoby na zdrowy i aktywny tryb życia. Jest o co walczyć. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie na profesjonalny trening z trenerami klubowymi oraz rozegranie meczu z zawodnikami Śląska

- Każdy, kto ma auto, wie, jak to rozleniwia, więc warto zamienić czasami samochód na komunikację miejską. To już nie te czasy, gdy tramwaje są głośne i wolne, a nawet podróż pomiędzy przystankami pozwala nam trochę podreperować kondycję. Każda aktywność wpływa na nasze życie i uwierzcie mi, że nawet dzięki drobnym ćwiczeniom będziecie się lepiej czuli - zachęca piłkarz Śląska Krzysztof Danielewicz.

Tramwaj kampanii "Poruszaj się z nami" kursuje po ulicach Wrocławia już od poniedziałku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA