Podbeskidzie Bielsko-Biała. Emilijus Zubas z dwuletnią umową

Litewski bramkarz Emilijus Zubas został nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 25-letni piłkarz podpisał dwuletni kontrakt.

Facebook?  | A może Twitter? 

Zubas zdobył renomę w polskiej lidze jako zawodnik GKS-u Bełchatów, którego był zawodnikiem dwukrotnie. Najpierw, w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 był objawieniem ekstraklasy o czym świadczyły nagrody - Litwin został bowiem wybrany przez ekstraklasowych trenerów i piłkarzy na najlepszego bramkarza ligi. Doczekał się także debiutu w reprezentacji.

Po spadku Bełchatowa do I ligi Zubas odszedł z tego klubu. Szło mu jednak o wiele gorzej - w trakcie półrocznych wypożyczeń z Daugava Ryga do AEK Larnaki i Viborgu FF był tylko rezerwowym. W zeszłym roku Zubas znowu został wypożyczony do PGE GKS-u na rok, z opcją transferu definitywnego. Początkowo był dublerem Arkadiusza Malarza kiedy ten przeszedł do Legii stanął między słupkami i przejął kapitańską opaskę po Macieju Wiluszu. Spisywał się bardzo dobrze, rozegrał dziewięć meczów, ale nie uchronił zespołu przed powtórną degradacją.

Podbeskidzie będzie jego drugą drużyną w polskiej lidze.

Więcej - TUTAJ (tylko się nie śmiejcie, próbując przebrnąć przez tekst).

Więcej o: