Młody rumuński rozgrywający Wisły jedzie z kadrą do Brazylii

20-letni Dan Racotea będzie jedynym zawodnikiem Orlen Wisły Płock, który wystąpi na młodzieżowych mistrzostwach świata. Impreza odbędzie się 19 lipca - 2 sierpnia w Brazylii.

- Dan jest bez wątpienia ważnym elementem w tej reprezentacji. Na co dzień gra w zespole, który regularnie występuje w Lidze Mistrzów, i kiedy przyjeżdża na zgrupowanie, to wie, jak zaadaptować się do stylu, którego oczekuję - powiedział cytowany na stronie klubu trener młodzieżowej reprezentacji Rumunii Ovidiu Mihaila. - Na pewno może nam bardzo pomóc, ale liderem tej reprezentacji jest cały zespół. Jego postęp w rozwoju jest bardzo widoczny, współpracuje w klubie z graczami ze sporym doświadczeniem wyniesionym z największych zespołów w Europie, a to tylko pokazuje, jak ważna dla takiego gracza w wieku 20-21 lat jest możliwość występów w Lidze Mistrzów. Jestem bardzo szczęśliwy, że jest zdrowy i może liczyć na wsparcie trenera w klubie. Miniony sezon pokazał, że w Płocku wiążą z nim spore nadzieje.

W brazylijskim turnieju zagrają 24 drużyny narodowe. Rumunia zmierzy się w fazie grupowej z Portugalią (20 lipca), Katarem (22 lipca), Serbią (23 lipca), Angolą (25 lipca) oraz Hiszpanią (26 lipca).

Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery zespoły.

Więcej o: