"Olsztyn Biega!" wraca nad jezioro Ukiel. Dystans 10 km

W niedzielę olsztynianie i goście będą mieli okazję sprawdzić się na dystansie 10 km. - Jak zawsze stawiamy na familijność zawodów, do udziału zapraszamy całe rodziny - mówią organizatorzy

Cykl "Olsztyn Biega" wraca po blisko miesięcznej przerwie. Poprzednio rywalizacja odbyła się 21 czerwca, a uczestnicy w parku Kusocińskiego mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. - W ostatnim czasie w regionie organizowano tak wiele imprez biegowych, że postanowiliśmy trochę rozluźnić nasz kalendarz - wyjaśnia Adam Dowgird, współorganizator z Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan". Partnerem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Nie chcieliśmy, aby terminy poszczególnych wydarzeń się pokrywały.

W niedzielę zmagania wracają na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" i okolic, a trasa będzie wiodła w pobliżu największego olsztyńskiego akwenu. - Są tam bardzo ładne widoki, więc nie ma się co dziwić, że to najlepsze miejsce na propagowanie wysiłku fizycznego - uważa Adam Dowgird. - Jak zawsze stawiamy przede wszystkim na familijność zawodów, więc do udziału zapraszamy całe rodziny.

Przed biegiem głównym (start o godz. 10.15) do zmagań przystąpią dzieci do 6 lat oraz młodzież z dwóch grup wiekowych - 6-9 oraz 10-16 lat. - Najmłodsi pobiegną na 0,25 km, a pozostałe dwie kategorie odpowiednio na 0,95 oraz 1,8 km - informuje współorganizator.

Internetowa rejestracja na stronie superczas.pl trwa do środy. - To drugi bieg na 10 km w cyklu - przypomina Dowgird. - Gdy poprzednio zawodnicy pokonywali ten dystans [31 maja - red.], okazał się on dużym sukcesem. Nie ukrywam, że teraz liczymy na powtórkę i podobną frekwencję.

Kto nie zdąży się zapisać do środy przez internet, będzie mógł to zrobić osobiście w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 1 Maja oraz w biurze zawodów w wypożyczalni sprzętu "CRS "Ukiel" przy ul. Jeziornej 8. To będzie wiązało się jednak z większymi kosztami. I tak za młodzież w wieku 6-16 lat trzeba będzie zapłacić nie 15 zł a 25 zł, z kolei osoby powyżej 16. roku życia będą musiały liczyć się z wydatkiem 50 zł zamiast 35 zł.

Ci, którzy wcześniej się zapisali, już mogą odbierać pakiety startowe w siedzibie MIT (do piątku w godz. 10-18, sobota 10-16) oraz w dniu biegu w biurze zawodów (godz. 8-9.45). - Zdecydowanymi faworytami na 10 km będą zwycięzcy poprzedniego biegu - uważa Adam Dowgird. - A są to Krystyna Pieczulis oraz Dawid Worobiec. Tym razem sprawdzą się m.in. z podopiecznymi Pawła Pszczółkowskiego, który ma wystawić mocną grupę zawodników.

W minionym tygodniu Pszczółkowski Team szlifował formę na obozie biegowym. Sponsorami ekipy, której patronem jest "Wyborcza Olsztyn" są: Klucze Górko, Apteka Sokrates, rowerysportowy.pl, Personal Trainers i New Balance.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: