Ruch Chorzów. Będzie hit?! Niebiescy sondują możliwość wypożyczenia Arkadiusza Piecha

Czy jeden transfer może zmienić oblicze zespołu i nastroje wśród kibiców? Jeżeli byłby to powrót na Cichą Arkadiusza Piecha, to odpowiadamy, że tak!

Ruch Chorzów miał w ostatnich latach szczęście do napastników. To, co najlepsze, zaczęło się od pojawienia się na Cichej Andrzeja Niedzielana. Były reprezentant Polski i mistrz kraju w barwach Wisły Kraków stworzył groźny duet napastników z Arturem Sobiechem. Gole tej dwójki nieoczekiwanie wyniosły Ruch na podium ekstraklasy w sezonie 2009/10.

Niedzielan odszedł potem do Korony Kielce, a Sobiech został sprzedany aż za milion euro do Polonii Warszawa.

Pustki jednak w linii ataku nie było, gdyż w chorzowskim klubie pojawili się Maciej Jankowski i Arkadiusz Piech. Z tą parą Ruch również grał jak z nut i w sezonie 2011/12 do ostatniej kolejki bił się ze Śląskiem Wrocław o mistrzostwo Polski. Gdy zabrakło tej dwójki, to Ruch sięgnął po Grzegorza Kuświka, który nieco zapomniany szarpał w ataku pierwszoligowego KS Polkowice. Kuświk początkowo czarował tylko na treningach, ale gdy już poznał specyfikę pracy na Cichej, to zaczął strzelać regularnie. W dwóch minionych sezonach był najlepszym napastnikiem zespół - strzelił 12 i 14 bramek.

Tego lata Kuświk jednak pożegnał się z drużyną. Ruch proponował mu nowy kontrakt, ale piłkarz nie skorzystał z takiego rozwiązania.

O miejsce po Kuświku walczą więc Michał Efir i Eduards Visnakovs, ale takie rozwiązanie nie do końca zadowala trenera Waldemara Fornalika, który kilka razy tego lata powtarzał, że czeka na wzmocnienia. Szkoleniowiec mówił też, że Ruch potrzebuje bramkostrzelnego napastnika.

Stawiamy, że takiego jak Piech, który wiosną minionego sezonu przyjechał na Cichą w barwach GKS-u Bełchatów i strzelił niebieskim cztery gole. Zawodnik mówił potem, że robił to z ciężkim sercem, bo tak naprawdę na Cichej czuje się jak w domu. Kibice Ruchu też traktują go jak swojego. Po wspominanym spotkaniu Piech długo nie mógł zejść do szatni, gdyż ciągle zaczepiano go, prosząc o zdjęcie czy autograf.

Fani Ruchu darzą Piecha sympatią i szacunkiem rzecz jasna nie dlatego, że ma dla nich czas i uśmiech. Ten po prostu dał się poznać w Chorzowie jako skuteczny i waleczny napastnik. Taki, co to przestaje biegać dopiero, gdy niesie nogę pod pachą.

Piech po odejściu z Ruchu zaliczył nieudany epizod w tureckim Sivassporze. Potem sięgnęła po niego Legia, która cały czas dysponuje prawami do tego zawodnika. Piech nie zdołał jednak przebić się do składu warszawskiej drużyny. Był wypożyczany do Zagłębia Lubin i GKS Bełchatów. Trudno mówić, żeby w tych drużynach zawodził, ale jednak oba kluby z Piechem w składzie spadały z ligi.

Po minionym sezonie Piech wrócił do Legii, ale nawet nie brał udziału w przygotowaniach do sezonu. Zawodnik poddał się bowiem operacji pachwiny. Ma być gotowy do gry we wrześniu. Czy w barwach Ruchu?

Z naszych informacji wynika, że działacze niebieskich sondowali już możliwość wypożyczenia Piecha. To byłoby nie tylko duże wzmocnienie, ale i miód na serca fanów, którzy niepokoją się dziś faktem, że niebiescy przegrali wszystkie letnie sparingi.

- Jak tak patrzę na Ruch, to jednak myślę, że aż tak źle z tą drużyną nie będzie - mówi Eugeniusz Lerch, znakomity napastnik i mistrz Polski w niebieskich barwach z roku 1960. - Kręgosłup jest. W bramce solidny Putnocky, dalej Grodzicki, Surma, Iwański, Zieńczuk i... no fakt brakuje mi napastnika. Może wystrzeli Visnakovs? Może Efir? Chociaż były mecze, gdy Efir dostawał szansę i grał chaotycznie, niedokładnie. Transfer Piech to byłby strzał w dziesiątkę. Fajnie, że w klubie myślą o tym zawodniku. W Legii mu nie idzie, ale jednak na wypożyczeniach do Lubina i Bełchatowa potwierdzał, że potrafi strzelać gole. W Ruchu na pewno by się przydał. Martwi mnie tylko ta jego kontuzja. No, ale sezon długi - mówi Lerch.

Napastnicy Ruchu Chorzów

Andrzej Niedzielan - 8 goli

Artur Sobiech - 12

Arkadiusz Piech - 24

Maciej Jankowski - 26

Grzegorz Kuświk - 28

źródło: Okazje.info

Więcej o: