Górnik pozyskał z Lecha młodzieżowego reprezentanta Polski

Górnik pozyskał kolejnego piłkarza. Do drużyny z Łęcznej dołączył utalentowany stoper Jan Bednarek, który gra w reprezentacji Polski U-19.

Zawodnik został wypożyczony do Górnika z zespołu mistrza Polski - poznańskiego Lecha. Ma 19 lat i jest obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi. Mierzy 189 cm i waży 77 kg. Jest wychowankiem Sokoła Kleczew, występował także w MSP Szamotuły, a ostatnio w Lechu. W barwach "Kolejorza" rozegrał w ekstraklasie cztery spotkania. Bednarek jest także reprezentantem Polski U-19 i jej kapitanem. Do tej pory zanotował dziewięć występów w kadrze narodowej.

- Uważamy, że nasz klub to dobre miejsce dla rozwoju młodych piłkarzy. Poprzez występy w najwyższej klasie rozgrywkowej mogą pokazać swoje aspiracje do seniorskiej piłki. Cieszymy się, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski wybrał grę w Górniku - stwierdził na klubowej stronie internetowej - Artur Kapelko, prezes Górnika.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Zadowolony był także Bednarek. - Cieszę się, że przychodzę do Górnika. Mam nadzieję, że będę miał tutaj szansę pokazać się w ekstraklasie i pomóc zielono-czarnym w walce o punkty - mówi zawodnik.

Do tej pory klub z Łęcznej podpisał kontrakty z siedmioma nowymi piłkarzami - oprócz Jana Bednarka są to: Przemysław Pitry (poprzednio GKS Katowice), Brazylijczyk Leandro (Korona Kielce), Kamil Poźniak (GKS Bełchatów), Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki), Jakub Świerczok (Zawisza Bydgoszcz) i Bartosz Śpiączka (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Natomiast zespół opuścili: Miroslav Bożok, Patrik Mraz, Josu, Volodymyr Tanczyk, Filipp Rudik, Shpetim Hasani i Sebastian Szałachowski, a do GKS-u Katowice został wypożyczony Filip Burkhardt.

Już w sobotę piłkarze Górnika zainaugurują rozgrywki ligowe. W pierwszym spotkaniu zespół trenera Jurija Szatałowa spotka się w Chorzowie z Ruchem. Początek spotkania wyznaczono na godz. 15.30.

Stwórz własną drużynę i WYGRAJ LIGĘ!