Płoccy pływacy wrócili z medalami mistrzostw Polski juniorów

Czworo zawodników z płockich klubów pływackich: MZOS i SWIM wzięło udział w mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich (rocznik 2000), które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwszy z nich reprezentowali: Dominika Kowalska, Maciej Guzior i Dawid Piątkiewicz. W barwach tego drugiego klubu wystartowała Anna Solak.

Wszyscy wypadli bardzo dobrze. Świetny występ zanotowała Anna Solak, która wywalczyła trzy medale, płynąc delfinem. Na 50 metrów stylem motylkowym była druga (czas 28.46 s), na dystansie dwa razy dłuższym wygrała (1 min 3.09 s). Znakomicie też poradziła sobie na 200 m motylkiem, gdzie zajęła drugą lokatę (2 min 27.06 s).

Z klubu MZOS Płock najlepiej zaprezentowała się Dominika Kowalska, która w ostatnim dniu imprezy na 100 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce. - To jej pierwszy medal w karierze - mówi trener młodej pływaczki Jurij Szyczkow. - Dominika wróciła z dalekiej podróży. Już w piątej klasie szkoły podstawowej była jedną z najlepszych pływaczek w swoim roczniku, ale potem straciła chęć do pływania, przestała trenować. Przez ostatni rok pracowała jednak bardzo sumiennie i teraz w pełni zasłużyła na ten medal.

Płocczanka już pierwszego dnia mistrzostw była bardzo blisko podium, startując na 50 metrów stylem dowolnym, była czwarta, a na 200 metrów dowolnym - dziewiąta.

Maciej Guzior wystąpił w dwóch finałach B na 100 i 200 m stylem dowolnym. Zajął odpowiednio 16. i 14. miejsce, osiągając najlepsze jak do tej pory wyniki w karierze.

Za dwa dni również w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczyna się ogólnopolska olimpiada młodzieży (17-18 lat). W zawodach wystartuje dwóch pływaków KP MZOS Płock Piotr Sternak i Damian Chrzanowski.