Transfery. Lech Poznań wypożyczył swojego obrońcę do Górnika Łęczna

Obrońca Lecha Poznań Jan Bednarek został wypożyczony do Górnika Łęczna - napisał na Twitterze menedżer zawodnika, Tomasz Magdziarz z Fabryki Futbolu.

To dość niespodziewana informacja, bo władze mistrza Polski zapewniały, że w tym sezonie utalentowany obrońca ma wreszcie dostać szansę w pierwszej drużynie "Kolejorza". Jeszcze kilka tygodni temu bardzo chwalił go wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. W wywiadzie z poznan.sport.pl mówił: "Bardzo liczę na Jana Bednarka. Czeka nas wiele meczów, chciałbym, aby dostał szansę. Zasługuje na to. Teraz nie było o tym mowy, bo Paulus Arajuuri i Marcin Kamiński wyglądali fantastycznie. Teraz jednak szykujemy kadrę na mecze rozgrywane co trzy dni i Jan Bednarek może okazać się kluczowym elementem tej układanki". Jan Bednarek zagrał nawet w sobotnim sparingu Lecha ze Stomilem Olsztyn. Zaprezentował się w nim zresztą z bardzo dobrej strony.

Trener Maciej Skorża nie zdecydował się jednak zabrać młodzieżowego reprezentanta Polski do Sarajewa na mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Kilka godzin po wylocie mistrzów Polski do Bośni i Hercegowiny okazało się, że stoper nie będzie jesienią grał w poznańskiej drużynie. Został bowiem wypożyczony do innego klubu z ekstraklasy - Górnika Łęczna. Poinformował o tym na Twitterze jego menedżer, Tomasz Magdziarz.

Wygląda na to, że to nie koniec wypożyczeń lechitów. Klub z Bułgarskiej może także opuścić m.in. Szymon Drewniak, który wcześniej był już wypożyczony do Górnika Zabrze.

źródło: Okazje.info

Więcej o: