W sezonie 2015/2016 siatkarska Młoda Liga z podziałem na grupy!

Zespoły biorące udział w najbliższych rozgrywkach Młodej Ligi zagrają w zmienionej formule, z podziałem na grupy w fazie zasadniczej. Przypomnijmy, że złotego medalu bronią siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom.

- Drużyny biorące udział w rozgrywkach zostaną podzielone na dwie grupy po 7 zespołów. W fazie zasadniczej mecze będą rozgrywane jedynie pomiędzy drużynami w danej grupie. Zaplanowano 14 kolejek spotkań. W każdej jedna drużyna będzie pauzować. Do play-offów zakwalifikuje się 8 zespołów z początku tabeli - 4 z grupy A i 4 z grupy B - czytamy w komunikacie w tej sprawie.

Już wiadomo, że RCS Cerrad Czarni trafili do grupy A. Poza radomianami będą w niej rywalizować Transfer Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, LOTOS Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn i Effector Kielce. Z kolei w grupie B o awans do play-offów walczyć będą Asseco Resovia Rzeszów, MKS Banimex Będzin, BBTS ATH Bielsko-Biała, AZS Częstochowa, Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sezon 2015/2016 Młodej Ligi ma ruszyć 3 października. W 1. kolejce Czarni zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego rozegrają to spotkanie na wyjeździe. Tydzień później (10 października) aktualni młodzieżowi mistrzowie Polski zagrają o ligowe punkty w Radomiu. Wówczas ich rywalem będzie trzeci zespół ostatnich rozgrywek - Transfer Bydgoszcz.

Więcej o: