Osiem medali kajakarzy w maratonie

Osiem medali zdobyli zawodnicy z Białegostoku na rozgrywanych w Olsztynie XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pięć krążków na imprezie w Olsztynie wywalczyli przedstawiciele Cresovii Białystok. Złoto w C1 na 12,8 km w rywalizacji weteranów zdobył Marek Kondracki. Srebro w C1 na 6,4 km młodziczek wywalczyła z kolei Justyna Dorozińska. Natomiast na trzeciej pozycji zmagania zakończyli: Roman Kozłowski (K1 na 12,8 km weteranów), Sylwia Szczerbińska (C1 na 16 km juniorek), Julia Wawdziejczuk (C1 na 6,4 km młodziczek).

Trzy razy na podium mistrzostw Polski w Olsztynie stawali natomiast reprezentanci Dojlid Białystok. Srebro wywalczył Paweł Florczak (K1 na 25,6 km seniorów) oraz Sandra Skowrońska i Magdalena Krukowska (K2 na 22,4 km seniorek). Natomiast brąz zdobyła Karolina Karolczuk (K1 na 6,4 km młodziczek).