Kościelisko letnią stolicą nordic walkingu [ZDJĘCIA]

Już po raz trzeci pod hasłem "Kościelisko dla biegaczy? Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko wspólnie z Biathlonowym Klubem Sportowym Wojsko Polskie Kościelisko przygotowało Otwarte Mistrzostwa Polski Biathlonowego Nordic Walkingu.

Na starcie stanęło prawie 260 zawodników reprezentujących prawie wszystkie regiony polski. Po raz pierwszy rodzinna impreza sportowa przerodziła się w wielki piknik. - Biathlonowy Nordic Walking to wspaniała zabawa nie tylko dla dorosłych, o czym świadczy fakt ze najmłodszy uczestnik ma 6 lat, a najstarszy 75 - mówił po zawodach Bohdan Pitoń, wójt Kościeliska. Zasady Biathlonowego Nordic Walkingu są analogiczne jak biathlonie z tą tylko różnicą, że rozgrywane są w lecie i bez nart. Zawodnicy wychodzą na 1, 5 kilometrową pętlę pojedynczo, na końcu, której wchodzą na strzelnicę, gdzie oddają do tarczy po pięć strzałów z pozycji leżącej.

Na strzelnicy przy każdym karabinku jest instruktor, który pomaga zawodnikom w obsłudze karabinu. Za każdy niecelny strzał zawodnik musiał wejść na rundę karną o długości 100 metrów. Dodatkowo na trasie są sędziowie którzy mogą przyznać żółte lub czerwone kartki dla tych którzy nie zachowują prawidłowego stylu chodzenia zgodnego z przepisami Nordic Walkingu.