Pływanie. Medale juniorów z Białegostoku i Suwałk na mistrzostwach Polski

Trzy medale zdobyli reprezentanci województwa podlaskiego na juniorskich mistrzostwach Polski w pływaniu

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Mistrzostwa Polski do lat 16 odbyły się w weekend w Dębicy. Na tej imprezie dwa medale zdobyli reprezentanci Juvenii Białystok. Złoto wywalczyła sztafeta chłopców (Tomasz Bocheń, Paweł Królik, Szymon Awruk, Szymon Zawadzki) 4x100 metrów stylem dowolnym. Srebrny medal indywidualnie wywalczył z kolei Bocheń, który na drugim miejscu zakończył zmagania w finale 100 metrów motylkiem (piąty był Królik). Blisko podium Bocheń był też w rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym. W obu tych konkurencjach uplasował się na czwartej pozycji. Poza tym Zawadzki był ósmy na 100 metrów stylem dowolnym, a Królik ósmy na 50 metrów stylem motylkowym.

Z kolei juniorzy 15-letni w weekend rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na tej imprezie srebrny medal wywalczył Piotr Sadłowski. Zawodnik Olimpijczyka Suwałki drugie miejsce zajął w finale 50 metrów stylem motylkowym. Ponadto Sadłowski był czwarty w finale 50 metrów stylem dowolnym, piąty na 200 metrów stylem dowolny, a siódmy na 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem dowolnym (ósmy w tej konkurencji był natomiast Władysław Butkiewicz z Juvenii Białystok).

Ponadto szóste miejsce na zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim zajęła sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym dziewcząt Juvenii. Białostocki klub reprezentowały: Wiktoria Lisowska, Kaja Kruszewska, Anita Hajduk, Gabriela Malewicka. Pierwsza z nich indywidualnie zajmowała natomiast piąte miejsca na 200 metrów stylem grzbietowym, szóste na 100 metrów stylem grzbietowym, a dziesiąte na 50 metrów stylem grzbietowym. Z kolei na dziesiątej pozycji w rywalizacji na 200 metrów motylkiem uplasowała się Kruszewska.