Stojaki rowerowe na nowym osiedlu ROSA Invest

Osiedle 4 Pory Roku stawiane przez firmę ROSA Invest jest już drugim miejscem, gdzie w tym roku zostały ustawione prawidłowe stojaki rowerowe. Prawidłowe, czyli takie, do których można przypiąć nie tylko koło, ale również ramę.

Przed punktami usługowymi w budynku Wiosna na ul. Warsztatowej ustawionych zostało dziewięć stojaków w kształcie odwróconej litery U, umożliwiających bezpieczne zaparkowanie aż 18 rowerów. Tym samym firma włączyła się do wspólnej akcji "Rowerem na zakupy" Bractwa Rowerowego i "Gazety Wyborczej". Przez cztery lata powstało 340 miejsc parkingowych.

- To nasz pomysł - mówi Marek Biwojno, prezes ROSA Invest. - Rowery są coraz popularniejsze, więc i taka drobna infrastruktura jest potrzebna. Już słyszałem pozytywne opinie od tych, którzy właśnie odbierają klucze do mieszkań. Zadowoleni są też najemcy lokali usługowych, którzy liczą, że klienci na zakupy będą przyjeżdżali na rowerach.

Czy takich udogodnień można spodziewać się przy kolejnych inwestycjach spółki? - Zdecydowanie - zapewnia Biwojno. - Koszt ich postawienia w skali całej inwestycji jest niewielki, a efekt naprawdę pozytywny. Przypomina, że w Pawilonach Rosa u zbiegu ulic Stańczyka i Witolda stojaki rowerowe są w podziemnym parkingu.