Ósemka nie dla Polek. Para Kołosińska/Brzostek odpadła

Występujące w turnieju Gstaad Major Series, który rozgrywany jest w Szwajcarii, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek nie zdołały awansować do ćwierćfinału. W walce o ósemkę polskie siatkarki plażowe z lubelskiego AZS UMCS TPS uległy Niemkom.

Polki sobie i kibicom narobiły apetytu na wejście do ćwierćfinału po gładkim zwycięstwie w poprzedniej fazie, kiedy to bez problemu rozprawiły się z amerykańską parą Lauren Fendrick i Brooke Sweat (21:13, 21:16). Warto przypomnieć, że na mistrzostwach świata biało-czerwone z tym duetem przegrały.

Niestety, Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst zdecydowanie wyżej zawiesiły poprzeczkę. Od początku przeważały, choć lubelskie akademiczki próbowały gonić rywalki. Te jednak cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń pod siatką i pierwszego seta wygrały 21:14. W drugiej partii było podobnie - para zza naszej zachodniej granicy zwyciężyła w niej 21:13 i oczywiście w całym meczu 2:0. Ostatecznie reprezentantki Polski uplasowały się w tej imprezie na dziewiątej pozycji.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU