Błękitni i Kotwica bardzo solidarni w pierwszych letnich sparingach

Drugoligowcy z Pomorza Zach. kończyli swoje towarzyskie spotkania z trzecioligowcami identycznym wynikiem - 3:1.

Kotwica Kołobrzeg, która w II lidze utrzymała się tylko dlatego, że licencji nie otrzymał Widzew Łódź, po ostatnim sezonie pożegnała ok. dziesięciu piłkarzy. Odeszli m.in. napastnicy Krzysztof Biegański i Maciej Ropiejko, którzy zawodzili w poprzednich rozgrywkach. Zmiany następują też w innych formacjach. Trener Piotr Tworek zaprosił na testy wielu piłkarzy z niższych lig Polski, a kadra będzie krystalizowała się w ciągu 10-14 dni.

Pierwszy test wypadł dobrze. Kotwica wygrała w Gdyni z Bałtykiem 3:1. Bramki dla naszego zespołu strzelili Mateusz Świechowski, Dawid Berg i Michał Szubert (testowany, ostatnio Arka Gdynia).

Poza Szubertem szansę pokazania swoich umiejętności otrzymało jeszcze kilku testowanych graczy, których personaliów kołobrzeski klub nie chciał zdradzić.

Błękitni Stargard też wygrali 3:1 z trzecioligowcem. Różnica była taka, że Stilon Gorzów podjęli na swoim boisku. W pierwszej połowie trener Krzysztof Kapuściński wystawił piłkarzy, którzy sporo grali wiosną i... zespół gola nie strzelił.

Po zmianie stron były zmiany i bramki. Dwa gole zdobył joker drużyny Sebastian Inczewski, a jednego Patryk Bednarski, który został już wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Błękitni też testują, przede wszystkim młodzieżowców. Jednym z nowych był Franciszek Siwek z Warty Poznań.

Inauguracja sezonu ligowego na początku sierpnia, ale już w najbliższą sobotę (18 lipca) Błękitni zagrają swój pierwszy mecz w nowej edycji Pucharu Polski. W Koszalinie zmierzą się z trzecioligową Gwardią. Jeśli wygrają, to 10 dni później podejmą beniaminka ekstraklasy - Termalicę Nieciecza.