Co to jest? Pech, fatum, plaga, klątwa? Teraz Sasza kontuzjowany?

Już nie wiadomo, jak nazwać to, co dzieje się w tym sezonie żużlowym w zespole SPAR Falubazu Zielona Góra. Pech, fatum, plaga, klątwa? Bo niewykluczone, że zielonogórska drużyna straciła na dłużej kolejnego zawodnika.

Los w tym roku nie oszczędza zawodników SPAR Falubazu. Jarosław Hampel - lider zespołu i reprezentacji Polski - leczy poważną kontuzję nogi, skomplikowane złamanie kości udowej najpewniej przekreśla jego powrót do ścigania w tym sezonie. Trzy razy w tym roku kości łamał już Grzegorz Walasek, po nadgarstku i palcach teraz zmaga się z urazem obojczyka. Z powodu kontuzji kolana przerwę w startach musiał zrobić sobie Andreas Jonsson, a nieco mniejsze kłopoty ze zdrowiem miał junior Alex Zgardziński.

Na kogo kolej przyszła tym razem? Pech dopadł Aleksandra Łoktajewa, który w sobotni wieczór we włoskim Lonigo reprezentował barwy Ukrainy w pierwszym tegorocznym finale indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Już na samym początku zawodów, w trzecim wyścigu, na pierwszym łuku doszło do kolizji Saszy z Włochem Michele Paco Castagną. Winy w tym nie było żadnego z żużlowców, niezawinione wypadki tuż po starcie w żużlu nie są rzadkością. W zderzeniu bardziej ucierpiał zawodnik Falubazu, wycofał się z turnieju, bo bardzo bolała go ręka, niewykluczone, że ma złamany nadgarstek. Czy tak w istocie jest, okaże się po poniedziałkowych badaniach w Bydgoszczy.

Sytuacja kadrowa zielonogórskiego zespołu staje się coraz trudniejsza, a już niebawem Falubaz rozegra ważne mecze, decydujące o tym, czy drużyna awansuje do play-off PGE Ekstraligi. 19 lipca podopieczni trenera Sławomira Dudka na własnym torze zmierzą się z Betardem Spartą Wrocław, trzy dni później wyjadą na spotkanie z PGE Stalą Rzeszów, a 26 lipca podejmą ekipę tarnowskiej Unii.

PATRYK DUDEK WRÓCI DO ŚCIGANIA 9 SIERPNIA

JANOWSKI KRÓLEM ŻUŻLA. PROTAS I PIESZCZEK DALEKO ZA NIM

OLIVIA Z ZIELONEJ GÓRY ŻUŻLOWĄ MISS STARTU

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: