Michał Żurek odchodzi z Asseco Resovii. Trafi do Bydgoszczy

27-letni libero Michał Żurek nie jest już siatkarzem Asseco Resovii. Dziś klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z zawodnikiem za porozumieniem stron. Wiele wskazuje na to, że Żurek w przyszłym sezonie zagra w Transferze Bydgoszcz.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Żurek do Asseco Resovii trafił przed poprzednim sezonem i miał walczyć o wyjściowy skład z Krzysztofem Ignaczakiem. Miał być też zabezpieczeniem dla ekipy trenera Andrzeja Kowala na wypadek kontuzji "Igły". Wcześniej bowiem resoviacy przegrali awans do Final Four Ligi Mistrzów właśnie pod nieobecność Ignaczaka.

Żurek, który do Rzeszowa trafił z Olsztyna, za wiele nie pograł. Wystąpił w zaledwie kilku meczach, a większość czasu spędził za boiskiem, oglądając poczynania kolegów. Trener Andrzej Kowal jednak zawsze podkreślał, jak wielką pracę wykonuje na treningach i jak pomaga drużynie.

Teraz Michał Żurek odchodzi, a jego dwuletni kontrakt, który miał obowiązywać także w kolejnym sezonie, został rozwiązany za porozumieniem stron. Nieoficjalnie mówi się, że libero trafi do Transferu Bydgoszcz. W Asseco Resovii natomiast zastąpi go Damian Wojtaszek, który ostatnie sezony spędził w Jastrzębskim Węglu.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: