Marcel Gecov szczerze: Jako piłkarz zawsze gram ostro

Marcel Gecov: - Na pewno nie jestem typem człowieka, który świetnie opisze swoje mocne i słabe strony, ale mogę powiedzieć, że najłatwiej określić mnie jako piłkarza, który zawsze gra ostro - mówi najnowszy nabytek Śląska Wrocław.

Pomocnik z Czech Marcel Gecov w tym tygodniu podpisał kontrakt ze Śląskiem. Gecov udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubowej slaskwroclaw.pl. Mówi w nim m.in. o....

Gecov o transferze do Śląska

- Historia nie jest skomplikowana. Skończyłem grać w Rumunii, stałem się wolnym zawodnikiem i rozglądałem się za możliwościami kontynuowania kariery. Wtedy odezwał się do mnie menedżer i powiedział, że Śląsk jest mną zainteresowany. Spodobało mi się to, więc przyjechałem do Wrocławia na testy medyczne. Szybko dogadaliśmy się w sprawach kontraktu i jestem tu, jako zawodnik tej drużyny.

Gecov o innych ofertach

Miałem kilka ofert. Bardzo aktywne były zwłaszcza rumuńskie kluby, które doceniły moją grę w ostatnich sześciu miesiącach. Z Rumunii pytało o mnie około 7 klubów, pojawiał się również temat 2. Bundesligi czy nawet wyjazdu do Australii. Słyszałem też o zainteresowaniu z Polski. To jednak nie były poważne zapytania, a ja nie chciałem się nigdzie wpraszać i zabiegać o angaż, więc czekałem cierpliwie na prawdziwą ofertę. Taka przyszła z Wrocławia i bardzo się cieszę, że potrafiliśmy się dogadać.

Gecov o sobie jako piłkarzu

- Nie lubię mówić o sobie. Na pewno nie jestem typem człowieka, który świetnie opisze swoje mocne i słabe strony, ale mogę powiedzieć, że najłatwiej określić mnie jako piłkarza, który zawsze gra ostro. Lubię też wspierać atak podaniami z głębi pola, więc wierzę, że w trakcie sezonu zaliczę kilka asyst i uda mi się wpisać na listę strzelców.

Więcej o: