Przedszkolakom kamizelki, rodzicom wejściówki na derby

Gorzowski klub żużlowy podsumowuje akcję ?Bezpiecznie ze Stalą?, znów ubiera najmłodszych w odblaskowe kamizelki. Nasz zespół przygotowuje się do ligowych meczów prawdy tego sezonu. Jest już sprzedanych 7 tysięcy biletów na derbowe starcie z Falubazem Zielona Góra, które zaplanowano na 9 sierpnia. Wcześniej jednak, aby te rozgrywki jeszcze nie były przegrane, stalowcy muszą bić się na całego w Toruniu i Lesznie.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W finalizacji akcji "Bezpiecznie ze Stalą" pomagali kibice, którzy mogli wylicytować np. kolację z jednym z żużlowców, udział w meczu na wieżyczce sędziowskiej czy przejazd w polewaczce, a także sponsorzy. Za zebrane pieniądze gorzowski klub kupił odblaskowe kamizelki, które trafią do najmłodszych. - Większość z przygotowanych dwóch tysięcy sztuk rozdamy po wakacjach, we wrześniu - mówił prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora, który jedną z kamizelek wręczył 5-letniej Asi. - Nasz klub to nie tylko żużel, ale również takie akcje społeczne. Wszystko po to, aby było bezpieczniej, a nasze dzieciaczki mogły spokojnie wrócić do domu, widoczne w każdym momencie, co w wielu drogowych sytuacjach ma ogromne znaczenie i nie wolno tego zaniedbywać.

Bilety na Falubaz, ale wcześniej Toruń i Leszno

Jeszcze jeden weekend i zaraz wracamy do ligowych emocji, dla stalowców rozstrzygających. W Gorzowie zaczęli już sprzedawać bilety na derby z Zieloną Górą, ale wcześniej tak naprawdę rozstrzygnie się o co żółto-niebiescy, po fatalnym starcie sezonu i sześciu porażkach z rzędu, pojadą w tym sezonie i czy z ligą będą żegnać się już w sierpniu. 19 lipca jedziemy zaległy mecz w Toruniu (gospodarze prawdopodobnie jeszcze nie skorzystają z Darcy Warda), a tydzień później czeka nas starcie wagi ciężkiej w Lesznie z liderem PGE Ekstraligi. Falubaz na mecz w Gorzowie będzie mógł już skorzystać z Patryka Dudka, któremu skończy się kara zawieszenia. - Ponownie rozbudziliśmy nadzieje i zobaczymy jak sobie z tym poradzimy. Zaczęliśmy wygrywać i to pewnie, ale pamiętajmy, że to były pojedynki domowe. I Toruń i Leszno to niezwykle trudne wyzwania, będziemy jednak próbować z całych sił. Wykorzystać pewność siebie, którą zbudowaliśmy trzema pewnymi zwycięstwami z rzędu - powiedział trener Stali Stanisław Chomski.

Pod tym linkiem znajdziecie wszelkie informacje o sprzedaży wejściówek na 9 sierpnia, czyli ligowe derbowe starcie Stali Gorzów z Falubazem Zielona Góra.

PROGRAM ZALEGŁEJ 8. KOLEJKI:

niedziela 19 lipca:

godz. 17, nSport+ KS Toruń - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów

godz. 17 Unia Tarnów - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 Fogo Unia Leszno - PGE Stal Rzeszów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 11. KOLEJKI, niedziela 26 lipca: Fogo Unia Leszno - MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów, Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów, MrGarden GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław, PGE Stal Rzeszów - KS Toruń.

PROGRAM 12. KOLEJKI, niedziela 9 sierpnia: MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra, Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław, KS Toruń - Fogo Unia Leszno, PGE Stal Rzeszów - MrGarden GKM Grudziądz.

Więcej o: