Łukasz Garguła niespodziewanie piłkarzem Miedzi Legnica

Łukasz Garguła podpisał roczny kontrakt i został nowym zawodnikiem Miedzi Legnica

To niewątpliwie jeden z najciekawszych i najbardziej zaskakujących transferów tego lata w I lidze. Łukasz Garguła ma za sobą występy w reprezentacji Polski i udział w turnieju finałowym Euro 2008. Ostatnio był piłkarzem Wisły Kraków, dla której w minionym sezonie rozegrał w Ekstraklasie 30 meczów i strzelił 3 bramki.

Łukasza Garguły ma 34 lata, rozegrał 222 mecze w Ekstraklasie, w których strzelił 33 gole. Karierę zaczynał w Piaście Iłowa, później trafił do SMS Wrocław i Polaru Wrocław. Potem osiem sezonów spędził w GKS Bełchatów, gdzie zdobył wicemistrzostwo Polski. Kolejne sześć lat grał w Wiśle Kraków, z którą w 2011 roku sięgnął po mistrzostwo Polski. Z krakowskim klubem doszedł także do 1/16 finału Ligi Europy, zdobywając bramkę w meczu z holenderskim FC Twente, która dała krakowianom awans do tej fazy rozgrywek.

Garguła ma za sobą także bogatą karierę reprezentacyjną. W biało-czerwonych barwach grywał już od 15. roku życia. Przeszedł przez wszystkie szczeble wiekowe reprezentacji, w której zagrał w sumie blisko 70 spotkań, z tego 16 w seniorskiej kadrze. Z reprezentacją - podobnie jak inny piłkarz Miedzi Wojciech Łobodziński - pojechał na Euro 2008, ale na boiskach Austrii i Szwajcarii nie zagrał w żadnym meczu Polski.

Łukasz Garguła pomyślnie przeszedł badania medyczne i podpisał z Miedzią roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. W piątek wieczorem piłkarz dołączy do legnickiej drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w Szamotułach.

Więcej o: