Vive Tauron wyjedzie w Bieszczady

Dziewięciodniowy obóz w Arłamowie będzie głównym punktem okresu przygotowawczego szczypiornistów Vive Tauron Kielce do sezonu 2015/16.

Na pierwszym powakacyjnym treningu ekipa Tałanta Dujszebajewa spotka się 1 sierpnia. Dwanaście dni później rozpocznie zgrupowanie w Arłamowie w Bieszczadach. - Wykonamy tam przede wszystkim dużą pracę przede wszystkim pod kątem sprawności i przygotowania fizycznego - mówi drugi trener Vive Tauron Tomasz Strząbała. - Wyjazd na obóz będzie bardzo istotny, bo oprócz ligi mamy w tym sezonie poszerzoną formułę Ligi Mistrzów i Mistrzostwa Europy - dodaje. A warunki do pracy kielczanie będą mieć komfortowe. W skład Kompleksu Sportowego w Arłamowie wchodzą m.in. pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej i rugby, hala sportowa, dwie siłownie, basen, sala fitness i ściana wspinaczkowa.

Do Kielc nasz zespół powróci 22 sierpnia. Po dwóch dniach odpoczynku wyjedzie do Kijowa na sparingowy dwumecz Motorem Zaporoże. Próbą generalną przed inauguracją rozgrywek ligowych będzie arcyciekawie zapowiadający się pojedynek towarzyski z Paris Saint Germain w krakowskiej Tauron Arenie. Sezon 2015/16 w PGNiG Superlidze mistrz Polski rozpocznie w pierwszy weekend września wyjazdowym spotkaniem z mielecką Stalą.

Więcej o: