Thomas Jaeschke, nowy siatkarz Asseco Resovii: Jestem podekscytowany

- Oczywiście, że rozmawiałem z Russellem i Paulem. Obaj opowiadali mi dużo dobrych rzeczy o klubie i mieście, co też ułatwiło mi wybór i podpisanie kontraktu z Asseco Resovią - mówi amerykański siatkarz Thomas Jaeschke, który związał się z Asseco Resovią trzyletnim kontraktem.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Ma 22 lata, 200 cm wzrostu i od tego sezonu jest reprezentantem USA. W swoim kraju dwa razy wygrał ligę uniwersytecką, będąc najlepszym jej siatkarzem. Przerwał jednak studia w Chicago, by rozpocząć zawodową karierę. Przyjmujący Thomas Jaeschke będzie w przyszłym sezonie siatkarzem mistrza Polski, Asseco Resovii.

Rozmowa z Thomasem Jaeschke

Marcin Lew: Twój transfer do Asseco Resovii to spora niespodzianka. Co zdecydowało o tym, że przerwałeś studia i postanowiłeś wyjechać za granicę?

Thomas Jaeschke: Resovia to bardzo dobry klub, dlatego podjęcie decyzji o tym, by przejść do niej, przejść na profesjonalizm, było bardzo łatwe. Przysłali do mnie ofertę, a fakt, że jest to tak renomowany klub, zdecydowanie ułatwił mi decyzję o skończeniu nauki i pojechaniu tam wcześniej. Czułem duży komfort w podejmowaniu tej decyzji.

W Rzeszowie przez cztery lata grał Paul Lotman, w ostatnim sezonie także Russell Holmes, twoi koledzy z reprezentacji. Rozmawiałeś z nimi na temat klubu i ligi?

- Oczywiście, że rozmawiałem z Russellem i Paulem. Obaj opowiadali mi dużo dobrych rzeczy o klubie i mieście, co też ułatwiło mi wybór i podpisanie kontraktu z Asseco Resovią.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączę do takiej drużyny. Moje doświadczenie w Polsce [w trakcie meczów Ligi Światowej - przyp. red.] było bardzo pozytywne, a teraz będę mógł przeżyć tu pełen sezon. Naprawdę nie mogę się już doczekać.

W Polsce sporo się mówi, że miałeś propozycje także z innych klubów z PlusLigi. Ktoś pytał o ciebie?

- Nie, nie miałem innych ofert z Polski.

Co wiesz o swoim nowym zespole?

- Wiem, że klub ma bardzo długą historię, bardzo dobrych graczy, wspaniałych fanów i sporą reputację w Europie. Wiem też, że gra we wspaniałej hali, która jest jego sporym atutem.

To będzie dla ciebie pierwszy sezon w zawodowej siatkówce. Nie masz obaw przed wejściem do profesjonalnej siatkówki?

- Wiem, że ten pierwszy sezon w profesjonalnej siatkówce to będzie dla mnie spora zmiana, ale jestem na to gotowy w stu procentach i czekam już na niego z niecierpliwością.

Jaki jesteś prywatnie? Jakie masz zainteresowania, co lubisz robić w wolnym czasie? Jakim typem człowieka jesteś?

- Jestem bardzo towarzyski, uwielbiam grać w golfa i relaksować się w wolnym czasie wraz z moimi przyjaciółmi.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: