Francuz Julien Lyneel w Asseco Resovii. Dream team mistrzów Polski?

Reprezentant Francji, przyjmujący Julien Lyneel zagra w Asseco Resovii. To kolejny siatkarz, który przed nowym sezonem wzmocni zespół mistrzów Polski, których skład wygląda imponująco.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Lyneel ma 25 lat i 192 cm wzrostu, jest leworęczny. Do tej pory grał w swoim rodzinnym mieście, Montpellier, gdzie występował m.in. razem z Mateuszem Miką czy byłym rozgrywającym rzeszowian Rafaelem Redwitzem. Asseco Resovia będzie pierwszym zagranicznym klubem Lyneela, który już w poprzednich sezonach mógł trafić do PlusLigi. Zainteresowani pozyskaniem Francuza byli m.in. akademicy z Olsztyna, a także PGE Skra Bełchatów, gdzie Lyneel miał rok temu zastąpić swojego rodaka Stephana Antigę, który objął siatkarską reprezentację Polski.

Lyneel jednak doznał poważnej kontuzji, zerwał więzadła krzyżowe. Rehabilitacja trwała długo, ale francuski przyjmujący wrócił już do gry i występuje obecnie w swojej reprezentacji w Lidze Światowej.

Lyneel to siatkarz z doskonałą techniką, którego rozwój przerywały nieco kontuzje. Jeśli jednak jest zdrowy, może zabezpieczyć zarówno przyjęcie zagrywki, jak i atak na lewym skrzydle. Z Asseco Resovią związał się rocznym kontraktem.

Transfer Lyneela niemal zamyka skład mistrzów Polski, który wygląda imponująco. Do Rzeszowa w przerwie między sezonami przyszli już Bartosz Kurek, lider reprezentacji Polski, Damian Wojtaszek, libero kadry B, a także ukraiński środkowy bloku Dmytro Paszycki i amerykański przyjmujący Thomas Jaeschke. W zespole grał będzie także Aleksander Śliwka, który wraca z wypożyczenia do AZS Politechniki Warszawskiej.

Ze Śliwką, Jaeschke i Lyneelem resoviacy będą mieli aż pięciu przyjmujących. Do tego dochodzą bowiem jeszcze Olieg Achrem i Bułgar Nikołaj Penczew, który po perypetiach z kontraktem zrezygnował z walki z klubem o rozwiązanie kontraktu i zdecydował się zostać w Rzeszowie.

Asseco Resovia w nowym sezonie będzie miała niemal dream team, bowiem na ataku zagra wspomniany Kurek, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Niemcem Jochenem Schopsem, jednym z najlepszych atakujących, jaki kiedykolwiek grał w polskiej lidze. Rzeszowianie mają też bogactwo na rozegraniu, środku, a także na libero, gdzie oprócz wspomnianego Wojtaszka jest przecież też Krzysztof Ignaczak, czołowy polski libero ostatnich lat.

Skład Asseco Resovii:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Lukas Tichacek.

Przyjmujący: Olieg Achrem, Thomas Jaeschke (USA), Julien Lyneel (Francja), Nikołaj Penczew (Bułgaria), Aleksander Śliwka.

Atakujący: Bartosz Kurek, Jochen Schops (Niemcy).

Środkowi: Dawid Dryja, Piotr Nowakowski, Dmytro Paszycki (Ukraina), Łukasz Perłowski.

Libero: Krzysztof Ignaczak, Damian Wojtaszek

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: