Grand Slam Olsztyn. Szybki odzew na apel organizatorów

Zakończył się nabór wolontariuszy, którzy mają pomagać przy zbliżającym się turnieju World Tour Grand Slam Olsztyn w siatkówce plażowej z ramienia PZPS. Chętnych było więcej, niż potrzeba. Wciąż szuka ich jednak jeszcze miasto Olsztyn.

Przypomnijmy, że władze Olsztyna od kilku miesięcy starają się zebrać "armię wolontariuszy", która pracowałaby na wizerunek miasta. Mieliby pomagać przy największych wydarzeniach i służyć pomocą mieszkańcom oraz turystom. Na rzecz stolicy Warmii i Mazur pracuje już grupa, która pomaga przy Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

W najbliższym czasie potrzeba będzie jednak nawet kilkudziesięciu wolontariuszy. Najważniejsze imprezy, które w najbliższym czasie odbędą się w mieście, to Olsztyn Green Festival oraz Grand Slam, czyli turniej Pucharu Świata w siatkówce plażowej. - Zapowiada się wielu gości z zagranicy - podkreślał w poniedziałek Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Trzeba będzie nimi pokierować, żeby trafili na plażę albo do miejsca noclegu.

PZPS swoich wolontariuszy do pracy na terenie imprezy już znalazł. Ranga turnieju sprawiła, że na zgłoszenia nie trzeba było długo czekać. "Wolontariusze! Wszyscy zakwalifikowani na turniej FIVB Beach Volleyball Grand Slam Olsztyn otrzymali już wiadomość mailową! Pozostałym osobom jeszcze raz dziękujemy. Do zobaczenia w Olsztynie w sierpniu!" - napisali organizatorzy w czwartek na profilu imprezy na Facebooku.

Miasto natomiast wyliczyło, że podczas turnieju potrzebna będzie praca około 40 wolontariuszy, którzy będą działać poza terenem zawodów. Te osoby wciąż są poszukiwane. Jakie zadania czekają miejskich wolontariuszy podczas Grand Slam Olsztyn 2015? Będzie ich można spotkać na dworcu, w Śródmieściu, w okolicach plaży miejskiej. Będą opowiadać o programie, podpowiedzą, jak poruszać się po Olsztynie i jak najłatwiej dostać się do interesujących przyjezdnych miejsc.

Zawody w Olsztynie zaplanowano w dniach 25-30 sierpnia. Zgłoszenia można wysyłać pocztą elektroniczną na adres: ngo@olsztyn.eu. Do dyspozycji są też telefony: (89) 522 28 21 i (89) 527 31 11 w. 514.

Więcej o: