Pałac uratowany. Będzie mógł występować w Orlen Lidze

Dobra wiadomość dla kibiców siatkarek Pałacu Bydgoszcz. Polska Liga Piłki Siatkowej zdecydowała, że nie zastąpi jej w ekstraklasie żaden z trzech zespołów I ligi, które zgłosiły się do Orlen Ligi

Zawisza Sulechów, Budowlani Toruń i ŁKS Łódź - to trzy kluby, które zgłosiły chęć występowania w Orlen Lidze w sezonie 2015/2016. W oficjalnym komunikacie Jacek Kaspszyk, prezes PLPS, napisał: "Po dogłębnej analizie obecnej sytuacji, mając na uwadze rok kwalifikacji olimpijskich uznaliśmy jednak, że trzy aspirujące do Orlen Ligi zespoły nie wyprzedzają w tej chwili pod względem organizacyjnym, finansowym czy też potencjału sportowego ekip, które już rywalizują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podjęliśmy też działania, które mają na celu podniesienie poziomu sportowego i atrakcyjności Orlen Ligi w obecnym kształcie. Ostatni w tabeli Pałac Bydgoszcz zostanie dopuszczony do rozgrywek, jednak pod warunkiem, że w sezonie 2015/16 władze klubu zbudują silniejszy pod względem sportowym zespół. Podejmując taką decyzję mieliśmy też na uwadze ponad trzydziestoletnią historię kobiecej siatkówki w Bydgoszczy, dobrą pracę z młodzieżą, a także fakt, że klub prowadzi przejrzystą politykę finansową, nie ma żadnych zaległości wobec innych podmiotów".

Przypomnijmy, że dwa ostatnie sezony Pałac zakończył na ostatnim miejscu w Orlen Lidze. Teraz zmienia skład. Opuściły klub Marta Biedziak, Patrycja Tomczyk, Kinga Dybek, Julia Twardowska, Patrycja Polak, Zuzanna Pieczka, Aleksandra Jurkojć. Dołączyły na razie Marlena Pleśnierowicz, Joanna Kuligowska, Marta Ziółkowska i Ewelina Krzywicka.

Więcej o: