Utalentowana środkowa będzie kolejnym wzmocnieniem KSZO. Ale nie ostatnim

19-letnia Julia Piotrowska dwunastą nową zawodniczką ostrowieckiego zespołu. Reprezentantka Polski juniorek w najbliższych dniach ma złożyć podpis na umowie.

Dysponująca świetnymi warunkami fizycznymi (192 centymetry wzrostu) środkowa to wychowanka Gedanii Gdańsk, z którą w ubiegłym roku sięgnęła po mistrzostwo Polski juniorek. Została też uznana najlepszą blokującą turnieju finałowego rozegranego w Kętrzynie. Ostatnio znajdowała się w szerokiej kadrze Atomu Trefla Sopot, wygrywając z tym klubem pierwsze historyczne rozgrywki Młodej Ligi Kobiet. Regularnie otrzymuje powołania do reprezentacji Polski juniorek trenera Wiesława Popika. - W tej chwili, ze względu na to, że kończy wiek juniora, mamy małe zamieszanie z jej kartą, ale jesteśmy już od jakiegoś czasu dogadani w kwestii warunków kontraktu i w najbliższych dniach go sfinalizujemy - zapowiada trener KSZO Dariusz Parkitny.

Jak już informowaliśmy, w sezonie 2015/16 będzie dysponował całkowicie odmienionym zespołem. Przypomnijmy - za rozegranie w jego nowej ekipie odpowiadać będzie duet Ewelina Polak - Paulina Szpak, za atak Sandra Szczygioł i Zuzanna Pieczka, na środku, oprócz wspomnianej Piotrowskiej zagrają Alicja Wójcik oraz Karolina Bednarek, formację przyjmujących utworzą Roksana Brzóska, Beata Mielczarek i Kinga Dybek, a na libero wystąpią Anna Korabiec oraz Angelika Bulbak.

W minionych rozgrywkach pozyskanie dwunastu zawodniczek kończyłoby proces kompletowania kadry. Według nowych przepisów, w nadchodzących, będzie ona jednak mogła liczyć o dwie siatkarki więcej. - Wszystko będzie uzależnione od kwestii finansowych, ale chcielibyśmy, żeby były to dwie doświadczone zawodniczki na środek i przyjęcie - informuje ostrowiecki szkoleniowiec.

Gruntownie przebudowany KSZO 17 lipca ma zostać przedstawiony dziennikarzom i kibicom na konferencji prasowej. Trzy dni później zawodniczki i trener spotkają się na pierwszych powakacyjnych zajęciach. Przygotowania do sezonu 2015/16 ruszą pełną parą w połowie sierpnia. W planach są mecze sparingowe m.in. z Budowlanymi Łódź i Legionovią, a także udział w turniejach towarzyskich w Ostrowcu (18-20 września) i Rzeszowie (9-11 października). Inauguracja rozgrywek - w trzeci weekend października.

Więcej o: