Karolina Kołeczek kandydatką do medalu, ale rywalki bardzo mocne

Bardzo mocne rywalki będzie miała Karolina Kołeczek podczas X Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbywają w Tallinnie. Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka jest jedną z kandydatek do medalu biegu na 100 m przez płotki.

Na liście startowej znajdują się 33 płotkarki. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz posiada w tej stawce trzeci rekord życiowy i drugi wynik sezonu. Przypomnijmy, że swój najlepszy czas 12,91 s uzyskała 14 czerwca w Bydgoszczy.

Ze zgłoszonych do startu w stolicy Estonii szybciej od niej w tym roku pobiegła tylko o 0,06 s Noemi Zbären ze Szwajcarii, mistrzyni Europy juniorek sprzed dwóch lat. Granicę 13 s złamała jeszcze Nadine Visser, która ustanowiła młodzieżowy rekord Holandii czasem 12,97. W walce o medale liczyć się też z pewnością będzie Franziska Hofmann z Niemiec, która w tym sezonie pobiegła wprawdzie "tylko" 13,18 s, ale w poprzednim 12,87 s.

Na starcie zabraknie kontuzjowanej Lucy Hatton z Wielkiej Brytanii, najlepszej w tegorocznych tabelach europejskich w kategorii młodzieżowej (do 22 lat) z czasem 12,84 s, halowej wicemistrzyni Starego Kontynentu z marca na 60 m ppł.

Zdaniem Andrzeja Mirka, trenera Karoliny Kołeczek, o medal będzie jednak znacznie trudniej niż przed dwoma laty w fińskim Tampere. Przypomnijmy, że tam płotkarka z Sandomierza odniosła swój największy życiowy sukces, została młodzieżową wicemistrzynią Europy z rezultatem 13,30 s. - Teraz stawka jest potwornie mocna. Wynik, który dwa lata temu dawał medal, teraz może nie wystarczyć na awans do finału - podkreśla trener Mirek. Zapowiada równocześnie, że jego podopieczna, która poprawiła się znacznie w porównaniu do 2013 roku, będzie walczyć o jak najwyższą lokatę.

Eliminacje na 100 m ppł rozpoczną się w piątek 10 lipca o godz. 10.15. Tego samego dnia na godz. 17.42 planowany jest pierwszy z dwóch biegów półfinałowych. Finał rozegrany zostanie w sobotę 11 lipca o godz. 17.55.

jak

Więcej o: