Wisła wygrywa sparing. Bez Pawła Brożka

Po ośmiu meczach bez zwycięstwa (sześciu ligowych i dwóch sparingowych) krakowianie w rezerwowym składzie wygrali 2:0 z czeskim drugoligowcem.

Zanim w środę o godz. 11 na boisko treningowe w Myślenicach wyszli piłkarze Wisły i MFK Karviny, Robert Gaszyński na konferencji prasowej powitał nowych piłkarzy - Radosława Cierzniaka i Krzysztofa Mączyńskiego. Zagrał tylko ten pierwszy. Nie miał wiele pracy, ale bronił pewnie - piłki łapał, a nie wypluwał. Kilka razy jednak bardzo niecelnie podawał.

Prezes podsumował też już okienko transferowe. Przypomniał, że celem było ściągnięcie czterech piłkarzy. Udało się podpisać kontrakty z pięcioma zawodnikami, choć Cierzniak przyszedł awaryjnie - w miejsce kontuzjowanego Michała Buchalika.

- Wisła nie będzie już szukać napastnika przed rozpoczęciem rozgrywek - podkreślił prezes Gaszyński.

Dlatego we wczorajszym sparingu trener Kazimierz Moskal dalej sprawdzał na szpicy Macieja Jankowskiego. Były zawodnik Ruchu Chorzów podkreślał, że najlepiej czuje się jako cofnięty napastnik, ale wygląda na to, że po raz kolejny będzie musiał się dostosować do poleceń trenera - w zeszłym sezonie był najczęściej środkowym pomocnikiem.

Jankowski grał lepiej niż w poprzednich meczach, przede wszystkim wykończył świetną akcję całego zespołu. Jego uderzenie po półgodzinie gry dało Wiśle drugą bramkę. Pierwszą zdobył Rafał Boguski.

Brożka nie było nawet na ławce rezerwowych. Trenował z boku. - Liczymy na niego. W następnym tygodniu, kiedy będziemy szukali dyspozycji meczowej, to Pawłowi piłka nie będzie przeszkadzać. Tego brakowało nie tylko jemu - zapowiada Moskal.

Wisła porozumiała się z Maciejem Sadlokiem i ten nie rozwiąże kontraktu z winy klubu. Bocznego obrońcę wciąż chce jednak Legia Warszawa. Prezes Gaszyński zapowiedział, że krakowianie ofertę rozważą, o ile pieniądze przelane ze stolicy pozwolą na znalezienie co najmniej tak dobrego zastępcy i dalsze inwestycje w rozwój drużyny.

Wisła Kraków - MFK Karvina 2:0 (2:0)

Bramki: Boguski (6.), Jankowski (30.)

Wisła: Cierzniak - Jović (46. Żemło), Kujawa, Guzmics (46. Czekaj), Sadlok (59. Mordec) - Uryga (78. Gulczyński), Boguski - Burliga (46. Witek), Crivellaro (78. Handzlik), Kuczak - Jankowski (46. Marszalik).