Wisła Kraków zmieni właściciela? Pieniądze lubią ciszę

- Doszły do mnie informacje o zainteresowaniu klubem, ale nie będę tego komentował - mówi Robert Gaszyński, prezes Wisły.

Pogłoski o tym, że Bogusław Cupiał zastanawia się nad oddaniem Wisły, powracają. Tym razem zainteresowana klubem ma być polska firma. Rozmowy trwają.

Ostatni raz głośno o zmianach mówiło się w listopadzie zeszłego roku, gdy Ludwik Miętta-Mikołajewicz, ówczesny prezes klubu, powiedział, że Tele-Fonika przymierza się do sprzedaży części udziałów.

Te słowa spotkały się z nerwową reakcją w Myślenicach - uznano, że powiedziano za dużo.

Zapytany o to wczoraj obecny prezes Gaszyński nabrał wody w usta. - Nawet jeśli cokolwiek się dzieje, to wiemy tylko to, co pojawiło się w przestrzeni publicznej i na Twitterze. Też doszły do mnie informacje, że podobno duża firma w Polsce jest Wisłą zainteresowana, ale zarząd nie jest stroną - powiedział.

Informacji jednak nie zdementował. Z jego słów wynika raczej, że ewentualne rozmowy w sprawie sprzedaży części akcji są poza jego kompetencjami. Nie jest to jednak wykluczone, bo prawo spółek akcyjnych, w zależności od sytuacji, pozwala zarządowi na sprzedaż udziałów w spółce. Cupiał mógł więc pozwolić Gaszyńskiemu na negocjacje z potencjalnymi inwestorami.

Z naszych informacji wynika, że to Wiesław Włodarski, prezes firmy FoodCare, rozmawia o wejściu do Wisły. To jedyny przedsiębiorca, który otwarcie przyznał, że chciałby być właścicielem Wisły. Przed rokiem zapowiedział, że po rozpoczęciu nowego projektu weźmie się za rozmowy z Tele-Foniką.

Ostatnio sprzedaż zagraniczna jego spółki wzrosła o 30 proc., ale w listopadzie zeszłego roku FoodCare przegrała sprawę z Dariuszem Michalczewskim o wypłatę zaległego wynagrodzenia i ma przelać na konto fundacji byłego boksera 15 mln zł. Jednocześnie w 2013 roku udało się spółce zarobić 600 tys.

To kładzie się cieniem na możliwości przejęcia przez Włodarskiego nawet części udziałów w klubie i inwestowania w drużynę.

Cupiał miał pozwolić współpracownikom na rozmowy w sprawie sprzedaży udziałów. Kiedy się skończą? - Pieniądze lubią ciszę, choć niebawem struktura właścicielska w klubie może się zmienić - usłyszeliśmy.

Na razie trwają negocjacje.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Czy Bogusław Cupiał jest skłonny sprzedać Wisłę?
Więcej o: