Maciej Majcherek zostaje w ekipie Wilków Morskich Szczecin [AKTUALIZACJA]

Kapitan zespołu podpisał nową umowę z King Wilki Morskie Szczecin. Maciej Majcherek nieprzerwanie będzie związany ze szczecińskimi zespołami.

- Maciej jest profesjonalistą. Znam jego wartość i wiem, w jaki sposób korzystać z jego umiejętności - mówi trener Marek Łukomski. - Jestem przekonany, że Maciej będzie dobrym duchem zespołu zarówno na parkiecie, jak i w szatni.

Majcherek w ostatnim sezonie miał wielkiego pecha. Szybko odniósł kontuzję kolana i leczył ją przez wiele miesięcy. Ma 33 lata. Chciał zostać w drużynie, ale... nie było to takie pewne. Ostatecznie klub zdecydował się jednak zatrzymać zawodnika.

Maciej Majcherek to wychowanek SKK Szczecin. W ekstraklasie grał już w 2000 r., a jego kolegami z drużyny byli m.in. Łukomski, Łukasz Biela (teraz asystent Łukomskiego), Piotr Ignatowicz czy Szymon Szewczyk. Po rozpadzie SKK - Majcherek trafił do AZS Radex Szczecin, a przed trzema laty dołączył do Wilków.

O Maćku Majcherku powstaje film dokumentalny autorstwa Adama Wosika. Premiera - w październiku w Arenie, przed pierwszym meczem Wilków w Szczecinie.

Wilki Morskie dopinają też rotację w gronie wysokich graczy. Kontrakt na dwa lata podpisał Michał Nowakowski (202 cm), który jest wychowankiem Polonii 2011 Warszawa, a ostatnio z Czarnymi Słupsk zdobył brązowy medal w lidze (większość spotkań rozpoczynał w pierwszej piątce). Gra na pozycji silnego skrzydłowego, ale - podobnie jak wcześniej zatrudniony Łukasz Majewski - jest dobrym strzelcem dystansowym.

- To bardzo ważny, brakujący element w naszej układance - twierdzi trener Marek Łukomski.

Na trzy lata z Wilkami związał się też 19-letni Mateusz Stawiak (202 cm), który może grać jako silny skrzydłowy bądź środkowy. W ostatnim sezonie grał w Politechnice Gdańsk (II liga). Był powoływany do młodzieżowej reprezentacji.