Energia Kozienice po pierwszych zajęciach. Było 21 zawodników

Świeża siła w III lidze - Energia Kozienice - w poniedziałek 6 lipca spotkała się na premierowym treningu przed nowym sezonem. Pierwszy tydzień składa się z czterech jednostek treningowych zakończonych sparingiem w Jazgarzewie, zaś od nowego ekipa z serca Puszczy Kozienickiej trenować będzie już codziennie.

Na pierwszych zajęciach w Kozienicach stawiło się 21 piłkarzy.- Sytuacja po awansie jest w sumie na razie identyczna jak i przed - mówi trener Energii Paweł Potent. - Usilnie pracujemy nad skompletowaniem kadry. Zobaczymy na ile będzie nas stać. Trudno na razie mówić o celach. Na pewno zamierzamy funkcjonować w tej III lidze tak, by móc podjąć rywalizację z innymi zespołami, a nie być tylko tłem rozgrywek - dodaje szkoleniowiec.

Wśród wymienionej liczby graczy pojawiło się też kilka nowych nazwisk, jak np. Jakub Dutkowski, bramkarz Startu Otwock. - Przyglądamy się kilku młodym graczom, z Czarnych Dęblin, z Polonii Warszawa. Pierwszy tydzień spotykamy się czterokrotnie, zaś w drugim już codziennie - podsumowuje Potent.

W sobotę, 11 lipca kozieniczanie rozegrają swój pierwszy test mecz. O godz. 11 w Jazgarzewie zmierzą się ze Spartą, siódmą drużyną minionego sezonu w IV lidze.

Więcej o: