Mirosław Siara nowym trenerem piłkarzy Pilicy Białobrzegi

Zmiana na stanowisku szkoleniowca trzecioligowego zespołu z Białobrzegów stała się faktem. Arkadiusza Modrzejewskiego, który zrezygnował z pracy zastąpił Mirosław Siara, dotychczasowy dyrektor sportowy klubu.

- Propozycje objęcia stanowiska pierwszego zespołu otrzymałem od zarządu Pilicy we wtorek wieczorem [7 lipca - przyp. red.]. Przyjąłem ofertę. To była szybka decyzja, tym bardziej, że od dłuższego czasu jestem związany z Pilicą - skomentował nowy szkoleniowiec trzecioligowca.

Drużyna na dobre rozpocznie przygotowania do sezonu czwartkowym treningiem. Trener Siara nie ukrywa, że celem dla jego piłkarzy będzie utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. - To będzie bardzo trudna liga, bo status trzecioligowca zachowa kilka zespołów [jest to związane z reorganizacją rozgrywek - przyp. red.]. Ale interesuje nas skuteczna walka o utrzymanie się w tej lidze. Mamy świadomość, że w poprzednim sezonie nasza kadra była wąska. Mamy zielone światło, by pozyskać trzech, czterech wartościowych zawodników. Takich, którzy wzmocnią naszą siłę. Jeśli mamy o coś walczyć, to wzmocnienia są konieczne - przyznał trener Pilicy.

W najbliższą sobotę 11 lica ekipa z Białobrzegów rozegra pierwszy w okresie przygotowań mecz kontrolny. Rywalem Pilicy będzie Oskar Przysucha.

Więcej o: