Liga Mistrzów. Znamy terminarz. Asseco Resovia zacznie ze Szwajcarami

Znamy już terminarz gier Asseco Resovii w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozgrywki w grupie G rozpoczną od starcia przed własną publicznością z mistrzem Szwajcarii Dragons Lugano.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianie mieli sporo szczęścia w losowaniu grup Ligi Mistrzów, trafili do chyba najsłabszej grupy z mistrzem Szwajcarii Dragons Lugano, mistrzem Rumunii Tomisem Constanta i wicemistrzem Belgii Volley behappy2 Asse-Lennik. I w takiej kolejności właśnie Asseco Resovia będzie się mierzyć z rywalami.

Mistrzowie Polski grę o awans do play-off rozpoczną od starcia we własnej hali ze "Smokami" z Lugano. Spotkanie to odbędzie się 4 listopada (możliwe są zmiany daty o jeden dzień). Dwa tygodnie później Asseco Resovia uda się do Rumunii, gdzie zmierzy się z Tomisem Constanta, a 2 grudnia podejmie u siebie Volley behappy2.

Jeszcze w starym roku rozpoczną się rewanże. Asseco Resovia 16 grudnia zagra w Belgii, 20 stycznia podejmie Rumunów, a 26 stycznia zakończy fazę grupową pojedynkiem w Szwajcarii.

Do play-offów awansuje zwycięzca grupy, a także sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc z siedmiu grup. Z tego grona zostanie wyłoniony organizator Final Four. O to miano ubiegać ma się Asseco Resovia, która chce, by turniej finałowy odbył się w Krakowie. Faza play-off rozpocznie się 17 lutego i potrwa do 23 marca. Final Four zaplanowano na 16 i 17 kwietnia.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: