Hit transferowy! Amerykanin Thomas Jaeschke w Asseco Resovii

22-letni amerykański przyjmujący Thomas Jaeschke podpisał kontrakt z mistrzem Polski, Asseco Resovią. To spore wzmocnienie drugiej drużyny poprzedniego sezonu w Lidze Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

O transferze Jaeschkego do Polski poinformowała jego uczelnia w Chicago Loyola University. Przyjmujący kadry narodowej USA jest bowiem tam wciąż studentem. Wybrał jednak inną drogę niż większość amerykańskich sportowców. Zrezygnował z ostatniego roku studiów, by grać w zawodowym klubie. - Jestem zadowolony z każdej sekundy w Loyola - powiedział Jaeschke cytowany przez stronę uczelni . - To jest szkoła, która mnie przyjęła i nakierowała na sukces. Nie mogę wyrazić, ile dla mnie znaczy. Ale jestem też bardzo podekscytowany rozpoczęciem kolejnego rozdziału w moim życiu - dodał.

Thomas Jaeschke pochodzi z Wheaton w stanie Illinois. Ma 22 lata i 200 cm wzrostu, gra na pozycji przyjmującego. Jest jednym z najbardziej obiecujących graczy w kadrze USA, do której w tym sezonie wdarł się przebojem wraz z Aaronem Russellem. W kadrze Russell jest teraz szóstkowym graczem, a Jaeschke rezerwowym, ale wielu ekspertów uważa, że ma większe możliwości rozwoju. Russell także teraz przeniósł się do Europy, ale wybrał Włochy, choć także miał propozycję z PlusLigi.

Thomas Jaeschke w USA zdobył dwa tytuły mistrza kraju, a także sporo wyróżnień indywidualnych. W 2013 roku został uznany za debiutanta, w 2014 i 2015 najlepszego siatkarza roku według MIVA (międzyuczelnianego stowarzyszenia siatkówki), a w 2015 roku został siatkarzem roku według AVCA (stowarzyszenia trenerów), dystansując właśnie Russella. W kadrze USA zadebiutował w tym sezonie.

Jaeschke dał się poznać też polskim kibicom, będąc najlepszym graczem drugiego meczu Polska - USA w Krakowie w Lidze Światowej. Amerykański przyjmujący zakończył spotkanie ze skutecznością ponad 60 procent zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Do tego pokazał też doskonałą zagrywkę.

Jest synem Johna i Danielli. Co ciekawe, ma siostrę bliźniaczkę Jaime i o trzy lata starszego brata Josepha. Rzeszowski klub na razie nie poinformował o podpisaniu kontraktu, ale rzeszow.sport.pl nieoficjalnie dowiedział się, że umowa będzie opiewać na dwa lata, z możliwością jej przedłużenia.

Razem z Jaeschke Asseco Resovia ma obecnie czterech przyjmujących. O miejsce w wyjściowym składzie walczyć będzie także Olieg Achrem, Aleksander Śliwka i Bułgar Nikołaj Penczew. Nieoficjalnie mówi się, że do zespołu może dołączyć jeszcze francuski przyjmujący Julien Lynell. Transfer Jaeschkego przesądza najprawdopodobniej to, na jakiej pozycji w Asseco Resovii zagra Bartosz Kurek. Nominalnie przyjmujący w kadrze Polski gra obecnie na ataku. I zapewne w klubie będzie także występował po przekątnej z rozgrywającym.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: