Cracovia wygrała sparing z MFK Rużomberok

Cracovia wygrała sparing z MFK Rużomberok i pokazała, jaki ma plan na ligę. Mały powód do zmartwień też jest, bo uraz leczy Miroslav Covilo.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Mecz został rozegrany w ośrodku treningowym przy ul. Wielickiej, gdzie na niewielkich trybunach zasiadło ok. 300 osób.

Trener Zieliński sugerował, że sparing może dać odpowiedź, kto przed startem sezonu jest blisko składu, a kto będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Czego można było się dowiedzieć? Że Hubert Wołąkiewicz najpewniej będzie grał na lewej strony defensywy, a Jakub Wójcicki przymierzany jest do roli prawoskrzydłowego.

W pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla aż trzech nominalnych napastników - Dariusz Zjawiński i Deniss Rakels częściej cofali się po piłki, a Erik Jendriszek czekał z przodu. Słowak wywiązał się z obowiązków jak należy i dwa razy strzałem głową wykończył dośrodkowania kolegów. Trzeciego gola dołożył Piotr Polczak, a Rakels nie wykorzystał rzutu karnego (miał za to dwie asysty).

Obserwuj @krakow_sport_pl

Nieobecni: Miroslav Covilo i Marcin Budziński. Serb ma problemy z palcem u nogi i na razie trudno przewidzieć, kiedy będzie mógł grać. Polak jest po infekcji wirusowej i systematycznie wznawia treningi. Z urazem mecz skończył też Zjawiński, który bezmyślnie wpadł w bramkarza, zamiast się zatrzymać. - Ale to było zwykłe zderzenie. Nic mi nie jest - zapewnia napastnik.

W drugiej połowie kolejną szansę dostali testowani Ariel Wawszczyk i Mateusz Argasiński. Pierwszy z nich dostał nawet oklaski, kiedy silnym strzałem zza pola karnego sprawił bramkarzowi duże problemy.

W piątek Cracovia zagra w ostatnim letnim sparingu z Ruchem Chorzów.

Cracovia - MFK Rużomberok 3:1 (2:0)

Bramki: Jendriszek (19., 41.) Polczak (51.) - Luptak (62.)

Cracovia: Pilarz (46. Sandomierski) - Wołąkiewicz (46. Wawszczyk), Sretenović (46. Rymaniak), Polczak (58. Jaroszyński), Deleu - Cetnarski (58. Ortega), Dąbrowski (58. Argasiński) - Rakels (58. Zejdler), Zjawiński (35. Kapustka), Wójcicki (46. Szewczyk) - Jendriszek (46. Dialiba).