Włókniarz ma już trenera na... następny sezon w 2. Polskiej Lidze Żużlowej

Prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz Michał Świącik cały czas myśli o kolejnym sezonie w 2. Polskiej Lidze Żużlowej i powrocie częstochowskiego klubu do ligowego ścigania. Trenerem, który ma prowadzić żużlowców Włókniarza w lidze, jest Józef Kafel.

Józef Kafel po raz kolejny powrócił do pracy we Włókniarzu. W częstochowskim klubie był zawodnikiem i trenerem. Teraz będzie szkolił młodzież i brał udział w przygotowaniach toru. Umowę z Kaflem częstochowscy działacze podpisali już jednak z myślą o kolejnym sezonie. Kafel ma być trenerem pierwszej drużyny i prowadzić ją w 2. PLŻ. W tym roku będzie szkolił młodzież oraz sprawował obowiązku toromistrza.

Umowa obowiązuje od lipca. We wtorek młodzież Włókniarza odbyła na torze przy ul. Olsztyńskiej trening pod okiem trenera Kafla . Co ciekawe, w treningu wzięli też udział nieliczni żużlowcy Sparty Wrocław. Jeśli Sparta awansuje do play-off, to wrocławianie będą jeździć w Częstochowie [stadion we Wrocławiu jest w remoncie - red.].

Pomysł z zatrudnieniem Kafla to przemyślana decyzja. Kafel to "sprawdzony człowiek". Dobrze zna częstochowskie środowisko żużlowe. Środowisko zna też dobrze jego i wie, czego można się spodziewać. Ponadto pracę z trenerem Kaflem zawsze chwalili sobie wychowankowie Włókniarza.

Więcej o: