Ana Otasević podpisała kontrakt z Developresem. Firma Hummel ubierze siatkarki

Ana Otasević, reprezentantka Czarnogóry, we wtorek oficjalnie została nową zawodniczką Developresu SkyRes Rzeszów. Klub podpisał również umowę z firmą Hummel, która będzie przez dwa najbliższe sezony ubierać siatkarki rzeszowskiej drużyny.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Transfer Any Otasević nie jest zaskoczeniem. Działacze Developresu SkyRes Rzeszów już w czerwcu poinformowali o zakontraktowaniu 28-letniej reprezentantki Czarnogóry. We wtorek Otasević wraz ze swoim menedżerem Jakubem Michalakiem z agencji menedżerskiej VolleyPRO Managment przyjechała do Rzeszowa podpisać roczną umowę. - Cieszę się, że dołączyłam do Developresu. Mam nadzieję, że będzie to dobry sezon zarówno dla mnie, jak i drużyny - powiedziała po złożeniu podpisu Otasević, która z rąk prezesa Rafała Mardonia i wiceprezesa Wiesława Kozieła otrzymała symboliczną koszulkę.

- Potrzebowaliśmy zawodniczki doświadczonej, która podwyższy również blok. Liczymy, że Ana będzie wzmocnieniem - dodał z kolei prezes Developresu Rafał Mardoń.

Otasević w poprzednim sezonie wywalczyła wicemistrzostwo ligi słowackiej z drużyną Spiska Nova Ves. Był najlepszą blokującą ligi. - Żartowaliśmy z Aną, że teraz zostanie najlepszą blokującą ORLEN Ligi - zaznaczył z uśmiechem obecny na konferencji prasowej trener Developresu Mariusz Wiktorowicz.

Szkoleniowiec ma już kompletną kadrę. Oprócz Otasević, która ma za sobą grę w lidze francuskiej, greckiej, serbskiej i rumuńskiej, klub zakontraktowała również atakujące Joannę Kapturską i Aleksandrę Wańczyk, przyjmujące Nikolinę Jelić i Agatę Skibę, środkową Ewelinę Janicką oraz rozgrywającą Wesełe Bonczewę. - Były inne propozycje, nawet finansowo wyższe, jak choćby z Kazachstanu, ale duży wpływ na moją decyzję miały również aspekty organizacyjne klubu i dobra reklama ORLEN Ligi. Zdecydowałam, że Developres będzie dla mnie optymalnym kierunkiem na ten moment - tłumaczyła reprezentantka Czarnogóry.

Oprócz zawodniczki rzeszowski klub zaprezentował również nowego sponsora technicznego. Przez dwa najbliższe sezony siatkarki Developresu grać będą w strojach firmy Hummel. Kojarzona do tej pory firma głównie z piłką ręczną, a wcześniej z piłką nożną wchodzi na siatkarski rynek. - Dziś podpisujemy umowę z drużyną z ORLEN Ligi, a w przyszłym tygodniu z zespołem z PlusLigi. Bardzo zależy nam na promocji zarówno Developresu, jak i firmy Hummel na terenie nie tylko Rzeszowa, ale całego Podkarpacia - mówił Łukasz Ogłoza, przedstawiciel firmy Hummel na Polskę, która w sprzęt sportowy zaopatrzy również grupy młodzieżowe Developresu.

- Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała. Dla nas to nowe wyzwanie. Firma Hummel znana jest od blisko stu lat. To wielka tradycja. Dostaliśmy bardzo korzystne warunki współpracy, z czego się bardzo cieszymy - podkreślił przed podpisaniem dwuletniej umowy wiceprezes rzeszowskiego klubu Wiesław Kozieł.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: