W lipcu dwie duże imprezy pływackie w Ostrowcu

W najbliższych kilkunastu dniach Ostrowiec zamieni się w stolicę młodzieżowego pływania. W dniach 10-17 lipca odbędą się w nim Letnie MP Juniorów Młodszych 15 lat oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

15-latkowie przyjadą do Ostrowca już po raz drugi w tym roku. W marcu rywalizowali o medale Zimowych Mistrzostw Polski na krótkim basenie. Wówczas bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci G-8 Bielan Warszawa, który zwyciężyli w klasyfikacji punktowej, zdobyli też najwięcej medali (13), ale w klasyfikacji medalowej, większą ilością złotych krążków wyprzedziła ich wrocławska Juvenia.

W Letnich MP, które rozegrane zostaną w dniach 10-12 lipca, wystartuje 456 zawodniczek i zawodników ze 118 klubów. Świętokrzyskie reprezentować będą trzy kluby: KSZO Ostrowiec (ośmioro pływaków), Barakuda Starachowice (dwie pływaczki) i Unia Busko-Zdrój (jeden zawodnik).

Już trzy dni po zakończeniu rywalizacji 15-latków, na Pływalni "Rawszczyzna" rozpoczną się kolejne zmagania - XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży będąca jednocześnie Letnimi Mistrzostwami Polski 17 i 18 latków. W Ostrowcu zamelduje się ponad trzysty zawodniczek i zawodników z około stu klubów, w tym bohaterowie zakończonych niedawno Igrzysk Europejskich w Baku: srebrny medalista na dystansie 50 metrów motylkiem Paweł Sendyk, brązowy medalista na 400 metrów stylem zmiennym Karol Zbutowicz oraz "brązowa" sztafeta na 4x100 metrów stylem zmiennym (Jakub Skierka, Jacek Arentewicz, Michał Chudy, Paweł Sendyk). Największą nadzieją medalową świętokrzyskiej reprezentacji będzie zawodnik kieleckiego Salosu Cortile Piotr Bujak, który zimą otarł się o podium w wyścigu na 1500 metrów kraulem.

Więcej o: