P這cczanin pop造nie na mistrzostwach 鈍iata junior闚 w Singapurze

Damian Chrzanowski, zawodnik Klubu P造wackiego MZOS P這ck, zapewni sobie udzia w azjatyckiej imprezie podczas zako鎍zonych w niedziel Igrzysk Europejskich w Baku.

Podopieczny trenera Jurija Szyczkowa wywalczył kwalifikację w p馧finale zawodów w stolicy Azerbejdżanu. Płynąc na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym, osiągnął czas 2:00,60 min (limit wynosił 2:01,00 min). - Ten czas dał mu finał igrzysk, w którym zajął siódme miejsce - mówi trener Szyczkow.

Młody płocczanin wystąpił też w sztafecie 4 x 100 metrów, z którą awansował do fina逝. W nim polska sztafeta popłynęła w zmienionym sk豉dzie, zajęła trzecie miejsce. Ale każdy zawodnik, który przyczynił się do tego sukcesu, otrzymał brązowy medal.

Chrzanowski ma 17 lat. W dotychczasowej karierze wywalczył aż 31 medali na mistrzostwach Polski. Najwięcej sukcesów odnosi, pływając na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym. Najbliższe zawody, w których weźmie udział, to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim (15-17 lipca). - Teraz Damian jeszcze odpoczywa po igrzyskach w Baku, ale lada dzień rozpoczynamy treningi do imprezy. Chcemy tam wygrać - dodaje Szyczkow. Potem młodego płockiego pływaka czeka start na mistrzostwach świata juniorów w Singapurze, które odbędą się 25-30 sierpnia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.