Debiut płocczan w formule full contact. I od razu sukces

Dagmara Tchorek i Mateusz Dymek wywalczyli złote medale podczas mistrzostw Polski kick boxingu w formule full contact. Zawody odbyły się w Poznaniu. Wzięło w nich udział 198 zawodników z 58 klubów z całego kraju.

Full contact to formuła, w której dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie zadawane powyżej pasa, a punkty przyznawane są za celne uderzenia zadane pełną siłą. - Po raz pierwszy w historii klubu w tej odmianie kick boxingu startowali zawodnicy UKS "Sanda Płock" - informuje trener Piotr Paśnik. - Debiutantami byli Dagmara Tchorek i Mateusz Dymek, którzy w marcu zostali mistrzami Polski w formule low kick. Debiut zakończył się ich sukcesem.

Dagmara Tchorek w walce finałowej jednogłośnie na punkty pokonała Annę Gruszczyńską z Ostrowieckiego Klubu Sportowego. Tym samym została mistrzynią Polski juniorów full contact w kategorii do 48 kg. Na trzecim stopniu podium stanęła Paulina Cybulska (Alien Kick Łódź).

Mateusz Dymek w półfinale zmierzył się z bardzo dobrym zawodnikiem Mikołajem Kopaniszynem (GKS Champion Gdańsk). - Walka zakończyła się stosunkiem głosów 3-0 dla Mateusza - dodaje trener Paśnik. - Następnie w finale nasz zawodnik stoczył walkę z równie dobrym zawodnikiem ze Sportowego Klubu Kickboxing Kielce Mateuszem Jakubowskim. Po trzech zaciętych rundach walka zakończyła się jednogłośnie na korzyść Mateusza, który został mistrzem Polski full contact juniorów młodszych w kategorii do 63,5 kg. Mateusz został dodatkowo wyróżniony przez sędziów, którzy wręczyli mu puchar dla najlepszego zawodnika wśród juniorów młodszych.