Top 5 na pierwszy dzień wiosny: Push the Spring, slackline, zawody rowerowe w Arkadii, wiosenne przeczołganie i trening biegowy

Tym razem propozycje na weekend to imprezy sportowe, które odbywają się pierwszego dnia wiosny, czyli w sobotę 21 marca. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!

ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Popchnij wiosnę! Push the Spring!

"Push the spring", czyli "Popchnij wiosnę" po raz drugi zagości na Stadionie Narodowym. To impreza zarówno dla posiadaczy długich desek, czyli longboardów, jak i rolek. Nie martw się, jeśli nie masz sprzętu, na miejscu będzie można go wypożyczyć. Główną atrakcją rolkowo-longowej imprezy na powitanie wiosny będzie wyścig po promenadzie Stadionu Narodowego na dystansie 11 km. W programie również Mistrzostwa Polski w hippie jumpie, czyli skoku nad poprzeczką i konkursie tańca na desce. Na miejscu będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach nauki jazdy na longboardach i rolkach. Trzy siostry z Czapla Team pokażą jak po mistrzowsku wykonać slalom na rolkach, gość z Ukrainy, Aleksiej Marceniuk, zaprezentuje technikę tzw. slide'ów, a nowych tricków na longboardzie będzie można nauczyć się od Holendra Arto Rohde'a. Udział w imprezie jest darmowy. Osoby, które chcą startować w zawodach muszą się wcześniej zarejestrować przez internet na stronie www.pushthespring.pl (Uwaga! Wszyscy zawodnicy muszą posiadać kask).

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 21 marca, godz. 10, Stadion Narodowy, więcej informacji na stronie pushthespring.pl .

Trening slackline na Polu Mokotowskim

Slackline to sport polegający na chodzeniu po elastycznej taśmie napiętej między dwoma punktami, zwykle drzewami. Chodzenie wymaga wykształcenia poczucia równowagi, którego ludzie nie mają w naturalny sposób, ale mogą to zrobić poprzez trening. Każdy jest w stanie się tego nauczyć na tyle, żeby po kilku treningach przejść samodzielnie kilka metrów. Rekordziści przechodzą kilkusetmetrowe taśmy, nierzadko zawieszone pomiędzy skałami. Grupa "Slackline Warszawa" organizuje regularnie otwarte treningi, również dla osób początkujących. W sobotę Spring Slackline Jam odbędzie się Polu Mokotowskim, na polanie na tyłach Biblioteki Narodowej (między ulicami Leszową, Fińską i Ondraszka)

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 21 marca, godz. 12, Pole Mokotowskie, więcej informacji na Facebooku .

Wiosenne przeczołganie

Power Training to kompleksowy system przygotowujący do startu w zawodach biegowych, w tym przede wszystkim w ekstremalnych biegach z przeszkodami. Podstawą przygotowań są treningi grupowe na świeżym powietrzu, prowadzone w parkach przez zaprawionych w bojach trenerów. W sobotę na powitanie wiosny instruktorzy zapraszają na darmowy, otwarty trening Runmageddon Challenge. "Wiosenne przeczołganie" rozpocznie się o godz. 10.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 21 marca, godz. 10, polanka przy fontannach na Podzamczu, więcej informacji na Facebooku .

Terenowy trening biegowy w Lesie Kabackim

W każdą sobotę marca można za darmo potrenować biegi przełajowe pod okiem instruktorów. Treningi mają przygotować między innymi do kwietniowego Biegu Łosia w Puszczy Kampinoskiej. Trzeci z czterech treningów rozpocznie się w sobotę o godz. 10. Zapisy: treningi@merrell.com.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 21 marca, godz. 10, zbiórka na ul. Opieńki na skraju Lasu Kabackiego w pobliżu parku Kultury w Powsinie, więcej informacji na Facebooku .

Rowerem po Arkadii

40 zawodników z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji weźmie udział w sobotę w ekstremalnych zawodach na bmx-ach i rowerach górskich. Trasa przejazdu została zaplanowana w centrum handlowym Arkadia. Kibice będą mogli podczas imprezy spróbować swoich sił na tzw. pumptracku, czyli specjalnym terenowym torze rowerowym. Początek o godz. 12.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 21 marca, godz. 12, centrum handlowe Arkadia, al. Jana Pawła II 82, więcej informacji na stronie poruszswojemiasto.pl .

Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie .

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Obserwuj autora na Twitterze

Więcej o: